W roku szkolnym 2017/2018 prowadzony będzie nabór do następujących typów szkół:

1.SZKOŁA POLICEALNA (bezpłatna)
-Technik bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) – 3 semestry
-Technik turystyki wiejskiej- 4 semestry

2.LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (bezpłatne)
 – 2-letnie dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych
 -3-letnie dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej lub gimnazjum

Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych

• 2-letnie Liceum Ogólnokształcące
    dla Dorosłych (dla absolwentów Zasadniczych Szkół Zawodowych)
  • 3-letnie Liceum Ogólnokształcące
    ( dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej lub gimnazjum)

Liceum Ogólnokształcące jest szkołą kształcącą w formie zaocznej (piątek,sobota ,dwa razy w miesiącu),której ukończenie umożliwia uzyskanie wykształcenia średniego oraz świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. Dzięki temu możliwe jest dalsze kontynuowanie nauki. Liceum Ogólnokształcące to propozycja dla osób , które chcą zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z pracy i codziennych obowiązków. Wiemy jak ważną rolę odgrywa dzisiaj ukończenie szkoły średniej i świadectwo dojrzałości. Ukończenie Liceum daje szansę n a zdobycie lepszej pracy , otwiera drogę do dalszego kształcenia.

• Technik Turystyki Wiejskiej

Cykl kształcenia w Szkole Policealnej trwa 2 lata. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym o 2 tygodnie w piątki oraz w soboty. Słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu agroturystyki, świadczenia usług żywieniowych i noclegowych. Program nauczania obejmuje również prowadzenie produkcji rolniczej oraz zajęcia z języka angielskiego. Absolwenci kierunku technik turystyki wiejskiej posiadają pełne uprawnienia do podjęcia zatrudnienia w biurach i agencjach turystycznych, hotelach i pensjonatach, organach administracji samorządowej fundacjach i stowarzyszeniach oraz we wszystkich organizacjach branżowych. Ponadto absolwenci kierunku będą potrafili stworzyć samodzielnie i prowadzić gospodarstwo agroturystyczne jak również ekologiczne gospodarstwo rolne. Dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe daje pełne uprawnienia rolnicze uznawane we wszystkich krajach Unii Europejskiej .Technik turystyki wiejskiej to zawód przyszłości.

• Technik Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (BHP)

Cykl kształcenia w Szkole Policealnej  trwa 3 semestry (1,5 roku). Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, co 2 tygodnie, popołudniami w piątki oraz w soboty. Słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu ochrony pracy, profilaktyki, kodeksu pracy, fizjologii i ergonomii pracy, toksykologii, analizy i oceny zagrożeń. Absolwenci kierunku Technik Bezpieczeństwa i Higieny Pracy posiadają pełne uprawnienia do podjęcia pracy w małych i średnich podmiotach gospodarczych. W myśl przepisom mówiącym o tym, iż każda firma zatrudniająca powyżej 100 osób musi zatrudnić specjalistę ds. bezpieczeństwa i higieny pracy, a mniejsze firmy często korzystają z ich usług, istniejący w ZSP Nr 5 w Łopusznie kierunek –Technik BHP –oferuje absolwentom zawód z przyszłością