W nowym roku szkolnym prowadzony będzie nabór do następujących typów szkół:

Szkoła Policealna kształcąca w zawodach:

L.p.Nazwa zawoduDługość nauki
1.Technik bezpieczeństwa i higieny pracy1,5 roku
2.Technik usług kosmetycznych2 lata
3.Technik ochrony fizycznej osób i mienia2 lata
4.Opiekun medyczny1 rok

Technik bezpieczeństwa i higieny pracy

Technik BHP to jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów w Polsce. Osoby posiadające ten tytuł sprawują nadzór nad przestrzeganiem norm i zasad związanych z bezpieczeństwem oraz higieną pracy, m.in. w największych firmach, instytucjach i organizacjach w kraju. Technicy BHP mogą liczyć nie tylko na stałe zatrudnienie, ale także na rozwój kariery doradczej oraz sprzedaż usług konsultacyjnych na terenie całej Polski.
Co więcej, praktyczna wiedza zdobyta w toku nauczania przydaje się nie tylko w karierze zawodowej, ale również w życiu codziennym, ponieważ pozwala chronić siebie i swoich bliskich.

Technik usług kosmetycznych

Technik usług kosmetycznych zajmuje się wydobyciem i podkreśleniem urody – poprzez wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających i leczniczych. Przykładowe obowiązki to wykonywanie makijażu na różne okazje, charakteryzacji (np. do sesji zdjęciowych czy filmów), manikiuru i pedikiuru, pielęgnacja twarzy i dekoltu, stylizacja brwi i rzęs itp.
Absolwent szkoły potrafi samodzielnie sporządzać i stosować kosmetyki oraz sterylizować narzędzia i przyrządy używane w salonie, zgodnie z przyjętymi standardami higienicznymi a także wykorzystywać wiedzę na temat stanu skóry i doradzać klientom rodzaj zabiegów dostosowanych do rodzaju cery, a także radzić w kwestii codziennej pielęgnacji twarzy.

Technik ochrony fizycznej osób i mienia

Technicy  ochrony osób i mienia stali się normalnym widokiem w sklepach, aptekach, biurowcach, obiektach użyteczności publicznej, zakładach produkcyjnych, urzędach, sądach, instytucjach kultury (w muzeach, galeriach, teatrach, kinach), a także na imprezach masowych i w wielu innych miejscach i okolicznościach, w których mogą wystąpić zagrożenia dla ludzi i mienia.
Jego praca polega zarówno na wczesnym wykrywaniu potencjalnych zagrożeń i tym samym zapobieganiu ewentualnym przestępstwom i wykroczeniom, jak również na odpowiednim planowaniu swoich działań podejmowanych w trakcie realizacji konkretnych zleceń. Do obowiązków technika należy także obsługa systemów alarmowych oraz telewizji przemysłowej (CCTV). Poza tym absolwent kierunku w stanie absolutnej konieczności posiada uprawnienia umożliwiające mu użycie broni palnej. W trakcie nauki zdobywa niezbędne w tym celu wykształcenie strzeleckie.
Perspektywy zawodowe:
Technik ochrony fizycznej osób i mienia może być zatrudniony w agencjach ochrony, bankach, urzędach administracji publicznej i wszystkich instytucjach gdzie jest niezbędna ochrona. Ukończenie szkoły policealnej oraz uzyskanie tytułu technik ochrony fizycznej osób i mienia umożliwia uzyskanie licencji II-go stopnia Pracownika Ochrony Fizycznej Osób i Mienia (bez egzaminu państwowego!). Licencja ta pozwala na zgodne z prawem wykonywanie zawodu technik ochrony fizycznej osób i mienia, zajmowanie stanowisk kierowniczych w agencjach ochrony oraz na ubieganie się o wydanie koncesji na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia.

Opiekun medyczny

Opiekun medyczny to osoba, która w profesjonalny sposób zajmuje się pomocą osobie chorej i niesamodzielnej w zaspokojeniu jej podstawowych potrzeb życiowych. Jego zadaniem jest rozpoznawanie i rozwiązywanie problemów opiekuńczych chorego. Opiekunki i opiekunowie medyczni najczęściej zajmują się osobami starszymi chorymi, ale nie tylko. Służą pomocą osobom chorym w różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku. Opiekun podejmuje kompleksową współpracę z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym, tj. pomaga personelowi medycznemu podczas zabiegów pielęgnacyjnych.
Opiekunowie medyczni są włączeni w system opieki zdrowotnej w Polsce. Jest to zawód zaufania publicznego. Z tego względu osoba wykonująca go, musi posiadać szereg cech predestynujących do tego zawodu. Są to m.in.: szczególna empatia, bardzo dobre zdolności komunikacyjne, umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu. Niezmiernie ważne jest to, by opiekun był współczujący i chętny nieść pomoc choremu.