policja2W dniu 29 października, w ramach innowacji pedagogicznych realizowanych w liceum o profilu policyjno – prawnym oraz z inicjatywy uczniów pod kierunkiem p. Artura Szkota i policji, młodzież licealna wzięła udział w spotkaniu z policją.
Obecni byli: I zastępca Komendanta Miejskiej Policji w Kielcach mł. insp. Piotr Kania, komendant KP w Strawczynie kom. Jarosław Płowiec, policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Kielcach i KP w Strawczynie oraz ratownik medyczny Edyta Barańska – absolwentka LO w Łopusznie.

Punktem kulminacyjnym spotkania była debata, na której poruszano tematy związane m.in. z bezpieczeństwem społeczności lokalnej. Z zaciekawieniem młodzież wysłuchała informacji o pierwszym w Polsce kieleckim wolontariacie w policji. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Środki zastępcze – dopalacze” oraz poznali zagrożenia wynikające z ich używania. Bardzo gorąco przywitana została absolwentka LO w Łopusznie Edyta Barańska – dyplomowany ratownik medyczny, która opowiedziała o swojej pracy oraz postępowaniu wobec osoby, która znajduje się pod wpływem substancji psychoaktywnych.