12 grudnia 2024 r. w PZS w Łopusznie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego Szkół Ponadpodstawowych w Tenisie Stołowym. Otwarcia zawodów dokonał Wicedyrektor Szkoły Pan Zbigniew Kukla. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Maria Noga (IV A), Zuzanna Pękala (IV C), Eryk Pniewski (II D) oraz Patryk Węgierek i Bartosz Molasy – obaj z klasy V G. Po zaciętych rozgrywkach wyniki przedstawiały się następująco: w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna PZS w Łopusznie, drugie – PZS w Bodzentynie, trzecie – PZS w Chmielniku, czwarte – PZS w Chęcinach. W kategorii chłopców złoty medal i pierwsze miejsce również zdobyli reprezentanci PZS w Łopusznie, druga lokata należała do PZS w Chęcinach, trzecia dla PZS w Chmielniku, a czwarte miejsce wywalczył ZSL w Zagnańsku. Zawodnicy mistrzostw otrzymali puchary i medale z rąk przedstawicieli organu prowadzącego – Starostwa Powiatowego w Kielcach – Czlonka Zarządu Powiatu w Kielcach Pana Cezarego Majchra oraz Radnego Powiatu Kieleckiego Pana Sławomira Stelmaszczyka.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy za mistrzowską grę i życzymy dalszych sukcesów.
5 grudnia licealiści z klasy II B i III A w ramach realizowanej prawno-policyjnej innowacji pedagogicznej na zaproszenie Akademii Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach, Fundacji im. Stefana Artwińskiego/Regionalnego Ośrodka Debaty Politycznej w Kielcach, Winnickiego Instytutu Kooperatywnego w Winnicy oraz Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu uczestniczyli w międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Prawne, administracyjne i organizacyjne aspekty zarządzania kryzysowego”. Celem konferencji była ocena i diagnoza zagrożeń (ich siły, charakteru, prawdopodobieństwa wystąpienia), rozwiązań ukierunkowanych na antycypowanie mogących pojawić się zdarzeń kryzysowych oraz podejmowanie szybkich i skutecznych działań przez wyspecjalizowane instytucje i organy państwa. Prezentowane w trakcie konferencji zagadnienia pozwoliły rozszerzyć zakres posiadanej wiedzy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Wyjazd zorganizował Pan Artur Szkot.
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Lekcja o Funduszach Europejskich”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
W ramach projektu młodzież zapoznała się z przedsiębiorczością start-upową oraz możliwościami pozyskania wsparcia w tym obszarze. Uczniowie odkryli korzyści z prowadzenia własnej firmy, nauczyli się także, jak zbudować pierwszy, uproszczony model biznesowy.
Idea akcji opiera się na szczegółowo zaprojektowanych scenariuszach zajęć i materiałach dydaktycznych. Nasza placówka otrzymała konspekty lekcji, na podstawie których przeprowadzone zostały ciekawe i niekonwencjonalne zajęcia, a oprócz tego pakiet materiałów dydaktycznych i upominki dla uczniów.
Organizatorzy stawiają także na budowanie postaw przedsiębiorczych i promowanie korzyści związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Projekt ma zachęcić uczniów do samodzielności i kreatywności w planowaniu swojej ścieżki zawodowej.
Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Aneta Kryszczak.