maj 2024

Edukazja ZawodowamalyDnia 2 czerwca 2015 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w happeningu podsumowującym projekt: „Edukacja zawodowa w praktyce”. Projekt ten obejmował swoimi działaniami 50 szkół zawodowych, 2000 uczniów i ponad 200 nauczycieli i dyrektorów szkół zawodowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

Podczas happeningu odbyła się konferencja, na którą zostali zaproszeni: przedstawiciele MEN, władze samorządowe województwa świętokrzyskiego, Świętokrzyski Kurator Oświaty, przedstawiciele KOWEZiU, przedstawiciele organów prowadzących szkoły zawodowe biorące udział w ww. projekcie, pracodawcy oraz przedstawiciele instytucji rynku pracy. Rezultaty projektu przedstawili organizatorzy (Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli – lider oraz Izba Gospodarcza „Grono Targowe Kielce”, Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o. w Kielcach – partnerzy), a także przedstawiciele pracodawców, samorządów lokalnych, dyrekcji i uczniów szkół zawodowych.

Uczniowie wzięli udział w turniejach zawodowych: „Mistrz w zawodzie technik hotelarstwa”, „Mistrz w zawodach: technik informatyk oraz technik teleinformatyk”, „Mistrz w zawodzie technik logistyk”, „Mistrz w zawodach: technik organizacji reklamy oraz technik cyfrowych procesów graficznych”, „Mistrz w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych oraz technik pojazdów samochodowych”, „Mistrz w zawodach fryzjer oraz technik usług fryzjerskich”, „Mistrz w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz kucharz” oraz w interaktywnym Turnieju Zawodowym „Uczeń szkoły zawodowej na rynku pracy”. Odbyły się także warsztaty prowadzone przez prof. A. Bliklego na temat roli przedsiębiorczości w życiu oraz headhunterów ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” S.A. Każda ze szkół ze zorganizowała stoisko wystawowe, które przedstawiało rezultaty projektu szkolnego „Mój zawód – zawodem kluczowym dla regionu”.

Uwieńczeniem spotkania była gala podczas której szkoły biorące udział w projekcie „Edukacja zawodowa w praktyce” otrzymały z rąk dyrektora ŚCDN podziękowania i pamiątkowe statuetki.

Spotkanie zakończył koncert zespołu Mafia.