maj 2024

skl2014W dniu 4. 11. 2014r. w hotelu Markiz w Łopusznie odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Do grona społeczności szkolnej poprzez symboliczny akt ślubowania przyjętych zostało 104 uczniów.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły p. Irena Marcisz, która powitała uczniów, wychowawców oraz zaproszonych na uroczystość gości, wśród których  znaleźli się: p. Grzegorz Gałuszka – Dziekan  Wydziału Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach a zarazem Dyrektor szpitala w Busku – Zdroju, p. Małgorzata Jasiñska oraz przedstawicielka Komitetu Rodzicielskiego p. Małgorzata Woś , a tak¿e rodzice pierwszoklasistów.
    W kolejnej części głos zabrali przedstawiciele  klas trzecich: Radosław Petrus i Justyna Wesoła i pierwszych: Izabela Król i Łukasz Woś.
   Kolejną częścią uroczystości był montaż słowno-muzyczny oparty na tekstach literackich, tj: powieści Lwa Tołstoja ,,Anna Karenina” i dzieła W. St. Reymonta ,,Chłopi”. W inscenizacji wzięli udział uczniowie: kl. I A i III A. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała uczennica Justyna Szymkiewicz.
   Podczas uroczystości dyrektor szkoły wręczyła puchar i medale uczniom klasy I C  za zajęcie I miejsca w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSP Nr 5 w Łopusznie. Wyróżnienia otrzymali: Wiktor Rydz (kl. II C) – tytuł Króla Strzelców, Krystian Niebudek (kl.III D) – tytuł  Najlepszego Bramkarza, Damian Bugno (kl. IC) – tytuł Najlepszego zawodnika.
   W kolejnej części zaproszeni goście złożyli pierwszoklasistom życzenia. Na pamiątkę ślubowania uczniowie otrzymali długopisy z imiennym grawerem. Miłym dopełnieniem spotkania było wręczenie przez uczniów i rodziców kwiatów pani dyrektor, wicedyrektor i wychowawcom oraz wspólny poczêstunek przygotowany przez rodziców uczniów klas pierwszych.