maj 2024

fruz-OStrW dniu 18.11.2015 uczennice naszej Szkoły z Technikum fryzjerskiego wzięły udział w V Regionalnym konkursie Fryzjersko – kosmetycznym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Motywem przewodnim stylizacji była moda ulicy wielkiego miasta .
Uczennice podczas konkursu musiały wykonać fryzurę, makijaż oraz autorską kreację zaproponowanego tematu. Celem konkursu było przede wszystkim kształcenie umiejętności pracy z żywym modelem, wyzwalanie u młodzieży inicjatyw i twórczych poszukiwań, jak również optymalizacja i doskonalenie technik fryzjerskich, makijażu oraz umiejętności artystycznych uczniów.

W konkursie wzięli udział uczniowie techników i zasadniczych szkół zawodowych kształcących się w zawodach: technik usług fryzjerskich i fryzjer z terenu województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, mazowieckiego  oraz podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice wraz z modelkami.

Emilia Kuleta – uczestniczka konkursu klasa II c – modelka Emilia Makuch

Karolina Ogonowska – uczestniczka konkursu II c- modelka Natalia Nyga

Katarzyna Kotwica – uczestniczka konkursu IV g – modelka Monika Celjewska

Przy ocenie brano pod uwagę: zgodność stylizacji z tematem przewodnim konkursu, dobór i zasadność wykorzystania elementów dekoracyjnych,  oryginalność, innowacyjność, pomysłowość oraz ogólny wyraz artystyczny.
Wszystkie trzy nasze uczestniczki konkursu wykazały bardzo duże umiejętności fryzjersko – kosmetyczne jak również wykonały przepiękne autorskie wykonanie ubioru.