targi przemDnia 12 marca 2015 roku uczniowie klasy IIC, IID, IIID oraz IVG uczestniczyliw Salonie Technologii Obróbki Metali STOM-BLECH, STOM-TOOL, STOM-LASER, CONTROL-STOM, SPAWALNICTWO, PNEUMATICON, WIRTOPROCESY i EXPO-SURFACE, odbywającym się w halach Targów Kielce.

Impreza ta to łączna prezentacja 500 firm wystawców z 9 krajów (Polski, Niemiec, Turcji, Włoch, Czech, Słowacji, Litwy, Danii i Holandii). Podczas wystawy uczniowie mogli obejrzeć, testować i oceniać maszyny oraz urządzenia do cięcia, zgrzewania, lutowania oraz natryskiwania cieplnego. W halach targowych prezentowane były również  materiały spawalnicze i linie technologiczne oraz najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu wspomagania komputerowego procesów spawalniczych oraz urządzeń kontrolno-pomiarowych. Nie zabrakło  najnowocześniejszego sprzętu z zakresu pneumatyki, hydrauliki, napędów i sterowań. W czasie targów wystawcy  prezentowali innowacyjne elementy i systemy pneumatyczne. Uczniowie mogli zapoznać się również z ofertą branży hydraulicznej, w tym z zaworami, przełącznikami, turbinami, silnikami, generatorami i zasilaczami. Zwiedzający mieli okazję skorzystać z profesjonalnego doradztwa technicznego. Atrakcją targów były także prezentacje w ruchu 200 maszyn hybrydowych, do cięcia plazmą i cięcia laserowego oraz kolejna edycja DNI DRUKU 3D z 90 drukarkami.

Opiekunami wycieczki byli: p. E. Graur, p. D. Kotwica, p. W. Szafrański i p. A. Węgliński.