zakmaturaW piątek, 24 kwietnia 2015r., odbyło się zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych oraz słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.
W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Pani Teresa Dzik – kierownik ds. Edukacji Starostwa Powiatowego w Kielcach, Pani Irena Marcisz – Wójt Gminy Łopuszno, Rodzice.

Po odśpiewaniu hymnu minutą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłego Wojtka Domagały, ucznia III klasy liceum.
Dyrektor szkoły Pani Teresa Pasowska wręczyła wyróżniającym się uczniom pamiątkowe grawertony, dyplomy oraz świadectwa, najlepszym sportowcom – statuetki a rodzicom – listy gratulacyjne.
Nagrodę Starosty Powiatu Kieleckiego oraz Stypendium Ireny Marcisz otrzymali szczególnie uzdolnieni uczniowie: Radosław Petrus, Adrian Skrzypczyk i Kamil Redziak.
Okolicznościowe przemówienia wygłosili: dyrektor Teresa Pasowska, zaproszeni goście, przedstawiciel Komitetu Rodzicielskiego oraz absolwenci. Zgodnie ze szkolną tradycją uczniów klas maturalnych pożegnali młodsi koledzy – przedstawiciele klasy II liceum. Muzyczną niespodziankę przygotował szkolny zespół muzyczny.
W godzinach popołudniowych świętowano zakończenie edukacji przez słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych .
D
yrektor szkoły Pani Teresa Pasowska w obecności Pani Aliny Kwapisińskiej – Społecznego Dyrektora Szkół dla Dorosłych i wychowawcy – wręczyła nagrody, wyróżnienia oraz świadectwa ukończenia szkoły.

Część artystyczną dla absolwentów przygotowała młodzież ZSP Nr 5 w Łopusznie.