stud2017Tegoroczny bal studniówkowy maturzystów ZSP Nr 5 w Łopusznie rozpoczął się w zimowy wieczór – 11 lutego. Ponad dziewięćdziesięciu maturzystów z czterech  klas wspaniale  bawiło się do białego rana.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor szkoły Teresa Pasowska, która powitała uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości, wśród których  znaleźli się: Starosta Powiatu Kieleckiego pan Michał Godowski, Kierownik ds Edukacji pani Teresa Dzik, Wójt Gminy Łopuszno pani Irena Marcisz, Przewodnicząca Rady Gminy w Łopusznie pani Zdzisława Zimna, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Woś, pan Czesław Kolasa oraz ksiądz dziekan Ireneusz Jakusik.
Przedstawiciele władz oświatowych  i powiatowych życzyli maturzystom pomyślności na zbliżających się egzaminach maturalnych oraz mądrych i trafnych wyborów życiowych.
Podziękowania dla nauczycieli za kilkuletni trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży złożyła przedstawicielka rodziców p. Małgorzata Woś, a w imieniu maturzystów wystąpiła Natalia Nyga. Wychowawcy  klas maturalnych; p. Anna Szymkiewicz, p. Agnieszka Czaja, p. Ewelina Graur oraz  p. Zbigniew Kukla otrzymali przepiękne bukiety kwiatów.
Tradycyjnego poloneza zatańczono w czterech turach. Następnie był walc, a po nim dedykacje muzyczne. Młodzież pod kierunkiem p. Anety Węgrzyn zaprezentowała również ciekawy program artystyczny.
Bal maturzystów z Łopuszna odbył się w wyjątkowej scenerii – specjalnie na tę okazję hotel zamienił się w Krainę Lodu. Wystrojem zajęła się Fabryka Studniówek.
Takty poloneza, eleganckie suknie i garnitury, czerwona bielizna i szalona zabawa do białego rana  – wszystko to sprawiło, że każdy z maturzystów na bardzo długo zapamięta tegoroczną studniówkę.
Życzymy wszystkim „studniówkowiczom”, aby po chwilach radości i zabawy dobrze wykorzystali ostatnie dni i minuty na przygotowania do zbliżającej się  Matury.