SPORT
KALENDARZ
Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Dnia 26 kwietnia br. w siedzibie Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” ogłoszono wyniki XVI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o NSZZ „Solidarność”. Nasz uczeń – Łukasz Woś (kl. IV C) – zajął znakomite II miejsce i uzyskał tytuł laureata. Nad przygotowaniem ucznia do konkursu czuwał dr Piotr Starzyk.

XVI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o NSZZ „Solidarność” został zorganizowany przez Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” oraz Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Honorowy patronat objął Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, a patronat medialny „Tygodnik Solidarność”. Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji szkolnych – 9 marca br., w których wzięło udział 533 uczniów z 32 szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego oraz etapu finałowego – 12 kwietnia br., do którego zakwalifikowano 82 uczniów. Zarówno eliminacje szkolne, jak i finał polegały na rozwiązaniu testu dotyczącego m.in. najnowszej i współczesnej historii Polski, dziejów i organizacji NSZZ „Solidarność”, a także innych polskich oraz międzynarodowych central związkowych, prawa pracy w III RP i Unii Europejskiej. Piętnastu laureatom, którzy zdobyli największą liczbę punktów z testu finałowego, wręczono cenne nagrody.

 

Naszemu laureatowi Łukaszowi Wosiowi serdecznie gratulujemy tak imponującego sukcesu i życzymy wszelkiej pomyślności na maturze!

 

Zobacz: http://www.solidarnosc-swietokrzyska.pl/pl/
menu_lewe/wojewodzki_konkurs_wiedzy_o_nszz__solidarnosc_1/
xvi_wojewodzki_konkurs_wiedzy_o_nszz__solidarnosc/
; http://www.solidarnosc-swietokrzyska.pl/pl/aktualnosci/821,final_xvi_konkursu_wiedzy_o_nszz__quot_solidarnosc_quot.html

 

Dodaj komentarz