lipiec 2024

konkurs wiedzy o solidarnoscimalyW dniu 29 kwietnia br. w siedzibie zarządu świętokrzyskiej „Solidarności” w Kielcach ogłoszono wyniki XIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o NSZZ „Solidarność”. Uczniowie naszej szkoły znów osiągnęli sukces! Adrian Skrzypczyk z klasy IIIA LO zajął znakomite III miejsce i uzyskał tytuł laureata, zaś uczeń klasy IIA LO Łukasz SzustakV miejsce.

i tytuł finalisty. W uroczystości wręczenia cennych nagród laureatom i finalistom uczestniczył Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Organizatorami Konkursu, w którym w tym roku wzięło udział 523 uczniów z 27 szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego, byli: Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”, Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Delegatura IPN w Kielcach i Stowarzyszenie „Wolni i Solidarni 1980–1989” w Starachowicach. Honorowy patronat objął Przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda, a patronat medialny – „Tygodnik Solidarność”.

Finał Konkursu odbył się w dniu 14 kwietnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Finałowy test rozwiązywało 69 uczniów, którzy najlepiej rozwiązali test szkolny. W naszej szkole w etapie szkolnym wzięło udział aż 98 uczniów, których przygotowali profesorowie: Piotr Starzyk, Aneta Węgrzyn i Zbigniew Kukla. Do części finałowej zakwalifikowało się 11 najlepszych zawodników, tj.: Anita Banaśkiewicz (IIG technikum), Kamila Bednarczyk (IIC technikum), Daniel Czerwiński (ID technikum), Ernest Grosicki (IIA LO), Marcin Kaczyński (IIA LO), Kamil Maciążek (IIC technikum), Krzysztof Maciejewski (IIC technikum), Radosław Petrus (IIIA LO), Adrian Skrzypczyk (IIIA LO), Łukasz Szustak (IIA LO) oraz Łukasz Woś (IC technikum).

Naszym reprezentantom gratulujemy sukcesu oraz bardzo dobrych wyników uzyskanych w etapie finałowym!

Szczegóły i informacje: