lipiec 2024

17 października 2023 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Oba wydarzenia swoją obecnością uświetnili Goście: Burmistrz Miasta i Gminy Łopuszno Pani Irena Marcisz, przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Radni Powiatu Kieleckiego Panowie Krzysztof Soboń i Łukasz Woźniak oraz członkowie Rady Rodziców Panie Katarzyna Dzwonek, Karolina Suliga oraz Ewelina Młynarska. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego Dyrektor Szkoły Pani Agnieszka Prędota-Gad powitała zebranych i odczytała podniosły akt ślubowania, a reprezentanci klas pierwszych złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Warto podkreślić, że do grona uczniów w roku szkolnym 2023/2024 przyjęto ponad 200 pierwszoklasistów.

Następnie Pani Dyrektor złożyła nowym uczniom serdeczne życzenia i zachęciła ich do wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz czerpania satysfakcji z własnego rozwoju. Również Pani Burmistrz oraz Panowie Radni w swoich wystąpieniach podkreślali znaczenie wiedzy i edukacji w dzisiejszym świecie oraz piękna, jakim naznaczony jest zawód nauczyciela. Przypomnieli także o odpowiedzialności, jaka związana jest z wychowywaniem młodego człowieka i kształtowaniem w nim dobrych postaw. Zaapelowali do pierwszoklasistów, by poważnie traktowali słowa złożonej przysięgi i stawali się godnymi reprezentantami szkoły. Następnie głos ponownie zabrała Pani Dyrektor, która nawiązała do 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej i podziękowała gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi za rzetelną pracę i poświęcenie. Wyróżnieni nauczyciele, jak również pracownicy administracyjni, zostali uhonorowani przyznawaną corocznie Nagrodą Dyrektora Szkoły. Miłym akcentem uroczystości była krótka część artystyczna, podczas której swój talent zaprezentował szkolny zespół wokalny, oraz podziękowania dla dyrekcji, wychowawców i nauczycieli przekazane w imieniu wszystkich uczniów przez przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego Julię Świercz.

Wszystkim pierwszoklasistom dziękujemy za wybór naszej szkoły oraz życzymy wielu sukcesów naukowych. Grono pedagogiczne i pracowników obsługi prosimy o przyjęcie życzeń zadowolenia, wytrwałości i cierpliwości. Niech nie opuszcza Państwa pasja i zaangażowanie w codziennej pracy.