lipiec 2024

studniowka201616 stycznia 2016r. uczniowie klas maturalnych ZSP nr5 w Łopusznie bawili się na balu studniówkowym w hotelu „Markiz” położonym tuż obok szkolnego „Pałacu”. Dyr. szkoły p. Teresa Pasowska powitała gości, wśród których znaleźli się: starosta kielecki p. Michał Godowski, świętokrzyski wicekurator oświaty p. Grzegorz Bień, wójt Gminy Łopuszno p. Irena Marcisz, przewodnicząca Rady Gminy w Łopusznie p. Zdzisława Zimna, przewodniczący PSL okręgu w Łopusznie p. Czesław Kolasa, proboszcz Parafii w Łopusznie ks. Ireneusz Jakusik wraz z wikariuszami, przewodniczący Rady Rodziców p. Zbigniew Nowacki.

Następnie w imieniu uczniów głos zabrał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, uczeń klasy IIIA LO, Marcin Kaczyński, który między innymi podziękował rodzicom, wychowawcom, gronu pedagogicznemu i wszystkim gościom za zaszczycenie obecnością tego balu, niezwykłą życzliwość i okazywane wsparcie. Po wręczeniu kwiatów głos kolejno zabrali zaproszeni goście, którzy nie szczędzili uczniom pochwał i życzeń związanych z ich przyszłością. Jednomyślnie wszyscy życzyli uczniom zdania egzaminów maturalnych i zawodowych oraz wspaniałej zabawy i niezapomnianego wieczoru.
Po przemówieniach, przyszła pora na poloneza. Zgodnie z tradycją szkolną każda klasa przygotowała inny układ tego tańca, który z niezwykłą starannością i przejęciem zaprezentowała gościom, nauczycielom i licznie zgromadzonym rodzicom, którzy nie kryli podziwu. Na ręce pani Justyny Ciszek i pani Danuty Kotwicy maturzyści złożyli kwiaty w podziękowaniu za przygotowanie układów choreograficznych. Nowością na balu okazał się pokazowy walc angielski w wykonaniu ucznia kl. IIIA Dawida Ambura i uczennicy kl. IIA Natalii Nygi, pary, która wręcz oczarowała wszystkich swoim profesjonalizmem i urokiem osobistym. Uczniowie ci przygotowywali się pod czujnym okiem p. Anety Węgrzyn, uczestniczki świętokrzyskiego tańca z gwiazdami. Następnie walca zatańczyli także zaproszeni goście oraz wychowawcy klas maturalnych: p. Halina Czeszek (IIIA), p. Beata Przepióra (IVC), p. Stanisław Iwanek (IVG) i p. Artur Węgliński (IVD). Po tej części   rodzice z Komitetu Studniówkowego zaprosili wszystkich na uroczystą kolację. Na tym zakończyła się część oficjalna.
Kolejna część studniówki to zabawa trwająca do białego rana. Zespół muzyczny Seqword z Korczyna zapewnił uczniom dobrą rozrywkę, grając utwory ze specjalnymi dedykacjami, spełniając wszelkie życzenia młodzieży. W części tej dodatkową atrakcją był pokaz taneczno-sportowy grupy uczniów z klasy IVD, którzy samodzielnie przygotowali się do występu.
Łącznie na balu bawiło się 107 maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi. Był to na pewno niezwykły wieczór, który wszyscy zapamiętają, a po latach na zjazdach absolwentów będą wspominać z rozrzewnieniem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami ze studniówki na szkolnej stronie facebook.