lipiec 2024

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Jest to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz do poznawania języka ojczystego. Jest także ciekawą formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości, ponieważ ma charakter ogólnopolski.

W roku szkolnym 2021/2022 IX edycja Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” odbyła się w trzech kategoriach wiekowych: dla szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Konkurs był przeprowadzany w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Uczniowie rywalizowali w ramach swojego województwa.

Uczniowie PZS w Łopusznie wzięli udział w tym dyktandzie po raz pierwszy. Etap szkolny Konkursu odbył się 29 września 2021 roku, zgodnie z regulaminem i harmonogramem projektu, po wcześniejszej rejestracji szkoły. Wzięło w nim udział 25 uczniów reprezentujących różne klasy. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się: Klaudia Ciszek z kl. IIA, Weronika Czeszek z kl. IIIC i Anna Najmrodzka z kl. IIB. Koordynatorem działań była p. H. Czeszek we współpracy z zespołem polonistów. Etap wojewódzki odbył się 26 października 2021r. w  Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Kielcach. Uroczyste, wojewódzkie podsumowanie konkursu odbędzie się 16 listopada 2021r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Wszystkim uczestnikom szkolnego jak i wojewódzkiego etapu serdecznie dziękujemy i gratulujemy zaangażowania. Innych zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach, bo jest to ciekawa lekcja języka ojczystego i historii, ale też dojrzała forma obchodów Święta Niepodległości.