lipiec 2024

studn 2015  Tegoroczny Bal Studniówkowy maturzystów ZSP Nr 5 w Łopusznie rozpoczął się w  walentynkowy wieczór – 14 lutego 2015r w hotelu  MARKIZ w Łopusznie.

Pozostałe zdjęcia i filmy

TV Swietokrzyska – film

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty, Marek Gos – poseł na Sejm RP, Michał Godowski – Starosta Powiatu Kieleckiego, Piotr Żołądek – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Irena Marcisz – Wójt Gminy Łopuszno, Zdzisława Zimna– Przewodnicząca Rady Gminy w Łopusznie, Czesław Kolasa – Prezes Zarządu Gminnego PSL, Zbigniew Nowacki – Przewodniczący Rady Rodziców oraz Ksiądz Dziekan Ireneusz Jakusik – Proboszcz parafii w Łopusznie.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Teresa Pasowska, która powitała uczniów, grono pedagogiczne, zaproszonych gości oraz rodziców. Życząc radosnej studniówkowej zabawy, podkreśliła, aby  młodzieńczy entuzjazm, odpowiedzialność i dojrzałość towarzyszyły młodzieży  na każdym kroku. Pani dyrektor wyraziła wdzięczność nauczycielom i wychowawcom, podkreślając ich zaangażowanie w solidne wy­kształ­ce­nie młodzieży, formowanie osobowości a także udany start w do­ro­słe ży­cie. Pani dyrektor podziękowała za stawianie wymagań, pedagogiczny profesjonalizm, szczerość i autentyczność oraz budowanie przyjacielskich więzi i właściwych relacji międzyludzkich, ułatwiających młodemu człowiekowi odnalezienie się w każdej życiowej sytuacji.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy życzyli maturzystom pomyślności podczas egzaminów maturalnych i zawodowych, mądrych życiowych wyborów, wytrwałości w dążeniu do sukcesów oraz zdobywania wiedzy i umiejętności owocujących dobra pracą i rozwojem lokalnych ojczyzn.

W imieniu wszystkich maturzystów głos zabrali uczniowie: Marta Pawlak oraz Maciej Kowalski. Szczególne podziękowania za trud edukacji i wychowania skierowali w stronę dyrekcji szkoły, wychowawców oraz rodziców. Wyrazili przekonanie, że nie zawiodą pokładanych w nich nadziei, zdadzą dobrze egzaminy maturalne a w przyszłości będą dobrymi ludźmi i obywatelami. Szczególne podziękowania od swoich podopiecznych, w postaci przepięknych kwiatów, otrzymali wychowawcy klas maturalnych: p. Danuta Rozpara – kl.IIIA,  p. Justyna Ciszek – kl.IVG oraz p. Agnieszka Czaja – kl. IVK.
Zabawa  rozpoczęła się wraz z pierwszymi dźwiękami poloneza, którego oryginalną choreografię przygotowali nauczyciele: p. Justyna Ciszek i p. Danuta Kotwica.

Niezwykłe muzyczne widowisko, układy taneczne wzbudzały powszechny podziw i uznanie. Zabawa w rytmie muzyki wykonanej przez zespół Seqword  trwała do białego rana.

Życzymy wszystkim ,,studniówkowiczom”, aby po chwilach radości i zabawy dobrze wykorzystali ostatnie dni i minuty na przygotowania do zbliżającej się Matury.