
Krótka charakterystyka projektu
Powiat Kielecki na podstawie umowy nr FESW.08.04-IZ.00-0050/24 podpisanej w dniu 30-04-2025 r. z Województwem Świętokrzyskim pełniącym rolę Instytucji Zarządzającej, realizuje projekt pn. „Czas na staż, czyli dodatkowe formy wsparcia dla uczniów PZS w Łopusznie” dofinansowany w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus Priorytet FESW.08 Edukacja na wszystkich etapach życia Działanie FESW.08.04 Rozwój szkolnictwa branżowego.
Okres realizacji: od 01.05.2025 r. do 30.04.2027 r.
Cel projektu
Głównym celem projektu jest zwiększenie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego oraz lepsze przygotowanie zawodowe absolwentów Technikum PZS w Łopusznie prowadzonym przez Powiat Kielecki. Możliwość nauki zawodu na przyszłym stanowisku pracy poprzez udział w płatnych stażach zawodowych oraz uczestnictwo w specjalistycznych kursach kwalifikacyjnych, przyczyni się do pewniejszego wejścia na dynamicznie zmieniający się rynek pracy.
Grupa docelowa
52 uczniów/uczennic z Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie, w tym:
13 os. – Technik Transportu Drogowego, 29 os.- Technik Mechanik (monter maszyn i urządzeń), 10 os. – Technik Budownictwa
W ramach projektu wyróżnia się wsparcie z zakresu:
- Organizacji indywidualnych zajęć z zakresu doradztwa zawodowego związanych z badaniem predyspozycji i preferencji związanych z planowaniem dalszej ścieżki edukacyjnej lub kariery zawodowej.
- zwiększenia integracji i przeprowadzenie działań o charakterze antydyskryminacyjnym
- Przygotowanie uczestników do uzyskania kwalifikacji w zawodzie Operatora koparko-ładowarki w zakresie III klasy uprawnień.
- Praktycznego i teoretycznego przygotowania uczestników szkolenia do wykonywania zawodu spawacza metodą MAG- 135 blach i rur ze stali ferrytycznych
- Przygotowania(kurs) do egzaminu na operatora wózka widłowego uprawniającego do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem.
Planowane efekty, rezultaty projektu
Liczba osób objętych wsparciem 52 uczniów/uczennic(3K, 49M)
- Zwiększenie dostępu uczniów do rzeczywistych stanowisk pracy, zgodnych ze specyfiką nauczanego zawodu
- Poprawy dostępności do specjalistycznych kursów zawodowych, które przyczynią się do zdobycia kwalifikacji już na etapie nauki w szkole.
- Zniwelowanie problemu z dostępem do zasobów naukowych w tym specjalistycznych, zawodowych kursów.
- Praktyczne i teoretyczne przygotowanie uczestników projektu do wykonywania zawodu.
Wartość projektu: 520 214,88 zł
W tym dofinansowanie: 468 171,90 zł
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.