maj 2024

IMG_6996Dnia 13 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Łopusznie odbyło się spotkanie w ramach projektu „TWÓRCZE WEEKENDY DLA UMYSŁU I CIAŁA”.
Celem tej inicjatywy jest: wzbogacenie oferty kulturalnej skierowanej do młodzieży i mieszkańców, integracja mieszkańców ze środowiskiem artystycznym oraz naukowym, otwarcie się na ludzi kreatywnych, posiadających pasje oraz stworzenie miejsca do spotkań mieszkańców – angażowanie społeczności lokalnej do wspólnych działań.Inicjatywa jest realizowana poprzez:
– warsztaty (rozwój osobowości, motywacji, kreatywności oraz decoupage, choreoterapia);
– szkolenia i wykłady;
– wystawy (obrazów, fotografii, rękodzieła lokalnych twórców) oraz spotkania autorskie;
– zajęcia klubu dyskusyjnego (tematy związane z tradycją, kulturą, sztuką; kształcenie umiejętności komunikacji, rozumienia i akceptowania różnych opinii).
Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Twórcy warsztatów, wykładów, ćwiczeń otrzymują od Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Skała” pisemne podziękowanie za wkład wniesiony w rozwój społeczności lokalnej.
W programie spotkania, które odbyło się 13 grudnia br., były między innymi:

1. Warsztaty pt. „Życie bez bólu – fizjoterapia bez tajemnic”. Prowadzenie: mgr fizjoterapii Kamil Dudek.
  2. Wykład pt. „Rozsądek w aptece, czyli jak kupować, by nie zwariować”. Prowadzenie: mgr farmacji Agnieszka Dudek.

Mury Pałacu gościły zainteresowanych problematyką zdrowia, masaży, produkcji ziół i preparatów zdrowotnych oraz wykonywania domowym sposobem kosmetyków. Podczas spotkania dyskutowano, prowadzący odpowiadali na pytania uczestników.
Na zakończenie Dyrektor ZSP Nr 5 Teresa Pasowska oraz Prezes Stowarzyszenia „Skała” Mariusz Brelski wręczyli prowadzącym dyplomy za zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności lokalnej gminy Łopuszno. Miłym dodatkiem były również wykonane przez uczniów Pałacu kartki świąteczne.
Na rok 2016 zaplanowano spotkania z prawnikami, pracownikami ARiMR, bezpłatne usługi księgowe oraz inne, które będą odpowiadały aktualnym potrzebom mieszkańców.