e+W dniu 5 lutego grupa młodzie¿y z klas IA i IIA wyjechała do Zespołu Szkół nr 2 w Chęcinach na warsztaty, w ramach których – wspólnie z uczniami innych szkół – uczyli się, jak napisać projekt Erasmus +. Uczniowie uzyskali wiele cennych informacji dotyczących wy¿ej wymienionego programu. Następnie uczestnicy mieli za zadanie napisać projekt uwzględniający poszczególne etapy. To była istna „burza mózgów”! Ostatecznie ka¿da z grup zakończyła dzień szkoleniowy z prototypem projektu.

Prowadzący szkolenie p. Krzysztof Kieszkowski ze Stowarzyszenia Integracji i Rozwoju na ka¿dym etapie pracy udzielał wskazówek.  Wyjaśniał, jakie wytyczne powinien spełniać taki projekt, gdzie szukaæ partnerskich placówek. „Warsztaty były bardzo ciekawe.  Dzięki nim dowiedziałam się wiele istotnych rzeczy na temat tworzenia projektów. Choæ wydaje się to być trudną czynnością, tak nie jest! Na zajęciach poznałam też sporo ciekawych ludzi. Dzieliliśmy się zdobytymi doświadczeniami podczas tworzenia naszych małych projektów” – mówi Agnieszka Wiśniewska z kl. IA.
    „Było naprawdę fajnie! Rozmawialiśmy między innymi o wymianie młodzieży w ramach programu. Może to trochę stresująca sytuacja – nowi ludzie i obcy język…, ale przecie¿ to integracja z nowymi ludźmi i to jeszcze z zagranicy” – powiedział Kamil Krzyżanowski kl. IA. Musimy napisać kilka takich projektów, bo to jest świetna rzecz – dodał po chwili.
   „Według mnie warsztaty były bardzo udane. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat tworzenia projektów.  Nauczyliśmy się również pracować w grupie, tworząc nasze własne projekty” – powiedziała Wiktoria Stolarska kl. IA. Uczniowie wrócili z głowami pełnymi pomysłów i wielkim zapałem do działania. Już organizują grupę ochotników na pisanie projektu w czasie nadchodzących ferii zimowych. Na początek trzeba wybrać jeden pomysł, znaleźć partnerską placówkę i… do dzieła!