maj 2024

1. II aLicealiści klasy II prawno-policyjnej oraz uczniowie IID technikum mogli zobaczyć kolejną odsłonę Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego oraz Targów Logistyki w Kielcach.

Na ponad 500 stoiskach krajowi i zagraniczni wystawcy zaprezentowali najnowszy sprzęt oraz uzbrojenie wojskowe, policyjne i strażackie.

Zainteresowaniem uczniów cieszyły się m.in.: czołgi Leopard 2, śmigłowce, transportery opancerzone Rosomak, samobieżna armatohaubica Krab, automatyczny moździerz Rak, pojazdy inżynieryjne i logistyczne, a także roboty pirotechniczne i zwiadowcze drony.  Ciekawiło również indywidualne wyposażenie do służby żołnierzy, policjantów i strażaków, czyli: mundury, broń strzelecka i środki przymusu bezpośredniego.

Dodatkową atrakcją były pokazy działań służb podległych MSW, podczas których Nadwiślański Oddział prezentował neutralizację niebezpiecznego pakunku. Policjanci garnizonu kieleckiego przeprowadzili szkolenie psów służbowych, a strażacy Komendy Wojewódzkiej PSP pokazali sprawność jednostek ratowniczych w trakcie symulowanego wypadku drogowego.

Tegoroczny wyjazd szkoleniowy przygotował p. Artur Szkot przy wsparciu wychowawców klas: p. Danuty Rozpary, p. Justyny Ciszek oraz p. Cezariusza Najmrodzkiego.