lipiec 2024

prelekcjaW dniu 7 kwietnia 2016 r. odbyła się prelekcja na temat honorowego krwiodawstwa poprowadzona przez pracownika RCKiK w Kielcach. W spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Głównym celem pogadanki było uzmysłowienie słuchaczom jak ważnym elementem dla ratowania ludzkiego życia są zapasy krwi. Prowadzący przekazał niezbędne informacje dotyczące bezpiecznego oddawania krwi. Zwrócił również uwagę na fakt, iż idea honorowego krwiodawstwa opiera się na ratowaniu życia ludzkiego – głównie osób poszkodowanych w wypadkach, oczekujących na operacje chirurgiczne czy  przeszczep szpiku kostnego.
Słuchacze dowiedzieli się także o korzyściach wynikających z bycia honorowym krwiodawcą. Prowadzący szczegółowo omówił kto może zostać krwiodawcą i jakie są przeciwwskazania. Wyjaśnił jak często, gdzie i ile krwi można oddać jednorazowo. Przybliżył, krok po kroku drogę dawcy. Uczestnicy zajęć z wielką uwagą przysłuchiwali się informacjom przekazywanym przez Pana z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Zainteresowani prezentowanym tematem  uczestnicy prelekcji  zadawali  pytania dotyczące honorowego krwiodawstwa. Organizatorem spotkania była pani Justyna Ciszek.