lipiec 2024

pszczolyW dniu 9 września 2015r. uczniowie klasy IIA wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym, którego celem było zapobieganie masowemu wymieraniu pszczół, zasygnalizowanie realności zagrożenia dla populacji ludzkiej w przypadku wyginięcia pszczelego gatunku oraz propagowanie pszczelarstwa.

Zajęcia poprowadzili doświadczeni pszczelarze: p. Ryszard Janowski – prezes Gminnego Koła Pszczelarzy w Łopusznie, właściciel gospodarstwa pasiecznego w Snochowicach oraz p. Zdzisław Kozieł – właściciel pasieki „Pod Lasem” w Rudzie Zajączkowskiej.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu na temat życia pszczół miodnych i ich roli w ekosystemie. Uczniowie wiele dowiedzieli się o ginącym zawodzie pszczelarza, produktach pszczelich, apiterapii, korzyściach płynących z hodowli pszczół oraz działaniach człowieka zagrażających tym owadom.
Prowadzący zaprezentowali pokazowy ul z pszczelą rodziną, odzież ochronną, drobny sprzęt pasieczny, produkty pszczele oraz fachowe czasopisma.
Młodzież otrzymała broszury informacyjne. Chętnie zadawała pytania i słuchała porad. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu.
Szanowny Rolniku! Środki ochrony roślin zatruwają pszczoły.
Stosuj opryski wieczorem po zakończonych lotach pszczół.