lipiec 2024

13 października 2022 roku w PZS w Łopusznie odbyły się dwie uroczystości: ślubowanie klas pierwszych oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego akt ślubowania odczytała pani dyrektor Agnieszka Prędota-Gad, a reprezentanci klas pierwszych złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Do społeczności szkolnej przyjętych zostało 218 pierwszoklasistów. Pani dyrektor powitała nowych uczniów, złożyła im serdeczne życzenia, a następnie w krótkim przemówieniu podkreśliła wartość wiedzy i rozwoju młodzieży w dzisiejszym świecie. Do miłych słów dołączyli się również zaproszeni goście: Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kielcach pani Izabela Dziewięcka, Radny Powiatu Kieleckiego pan Krzysztof Soboń, jak również przedstawiciele Rady Rodziców: pani Ewelina Młynarska i pan Mariusz Łuszczyński.

W imieniu pierwszoklasistów głos zabrał Mikołaj Kaller, który podziękował za dobre przyjęcie, zapewnił o zdobywaniu wiedzy i godnym reprezentowaniu szkoły oraz wyraził wdzięczność wychowawcom: wychowawczyni kl. IA – p. Agnieszce Sitek; wychowawczyni kl. IC – p. Beacie Nowakowskiej; wychowawcy kl. ID – p. Zbigniewowi Kukli; wychowawczyni kl. IE – p. Katarzynie Głowackiej; wychowawcy kl. IF – p. Cezariuszowi Najmrodzkiemu; wychowawczyni kl. IG – p. Annie Kozieł; wychowawcy kl. IH – p. Wojciechowi Mirosławskiemu.

Kolejnym punktem były obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji, zgodnie z tradycją, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły. Miłym akcentem była także przygotowana przez młodzież krótka część artystyczna oraz podziękowania dla dyrekcji, wychowawców i nauczycieli przekazane w imieniu wszystkich uczniów przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego: Kacpra Maciążka oraz Julię Świercz.