Piękną tradycją wpisaną w życie kulturalne Łopuszna jest Czytanie Walentynkowe, które w tym roku, już po raz siódmy, odbyło się 9 lutego w MGOK przy zaszczytnej obecności Burmistrz Miasta i Gminy Łopuszno Pani Ireny Marcisz, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Małgorzaty Gawędy, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Pani Beaty Starzyk oraz pozostałej widowni. Głównym motywem tegorocznego wydarzenia stała się oczywiście miłość. Młodzież reprezentująca PZS w Łopusznie wzorowo odczytała fragmenty najpiękniejszych listów miłosnych znanych par, które łączyło mniej lub bardziej spełnione uczucie. Nie zabrakło więc wyznań Adama Mickiewicza do Maryli Wereszczakówny, Napoleona Bonapartego do Marii Walewskiej czy Kaliny Jędrusik do Stanisława Dygata.

Mimo zmieniających się czasów, warunków, języka oraz sytuacji, niezmienna i trwała pozostawała zawsze siła miłości, wyrażana jedynie w odmienny sposób. To właśnie ważna refleksja płynąca z wersów korespondencji między słynnymi parami kochanków. Miłym akcentem, podkreślającym słowo czytane, były melodie najpiękniejszych utworów w jakiś sposób związanych z bohaterami Czytania, jak również pokaz tańca w wykonaniu uczennic naszej szkoły.

Dziękujemy Pani Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Pani Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury za zaproszenie, zaufanie i miłą współpracę. Zasłużone słowa uznania należą się także utalentowanej młodzieży z PZS w Łopusznie za piękne odczytanie fragmentów miłosnych listów, oddanie ich uczuciowego, subtelnego klimatu, godne reprezentowanie naszej szkoły. Dziękujemy również uczniom klasy IV G za udział w wydarzeniu i obecność w charakterze widowni.