ikona

EE.08.Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci.

Zawód Technik Informatyk.

– Uczestnik kursu planuje konfiguracje, dobiera podzespoły i montuje z nich komputer.
– Nadzoruje organizacją pracy podczas montażu.
– Przygotowuje do pracy systemy komputerowe z oprogramowaniem systemowym i narzędziowym.
– Przygotowuje i konfiguruje urządzenia peryferyjne. Doradza klientowi w zakresie konfiguracji i modernizacji systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych.
– Odpowiada za konserwacje urządzeń techniki komputerowej w czasie ich okresu użytkowania.
– Zabezpiecza, rekonfiguruje i utrzymuje w optymalnej wydajności systemy operacyjne.
– Wykonuje zadania serwisowe polegające na diagnozowaniu i usuwaniu usterek komputera osobistego, urządzeń peryferyjnych i systemu operacyjnego.
– Monitoruje pracę systemów komputerowych.
– Wycenia i kosztorysuje konfiguracje systemów komputerowych oraz ich konserwacje i naprawy.
– Dba o aspekty ekologiczne na stanowisku pracy (recycling) oraz o bezpieczeństwo i higienę prac.

Terminy zjazdów i plan zajęć