18 stycznia 2020 r. w hotelu „Markiz” odbył się bal studniówkowy uczniów klas maturalnych z Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie. Zgromadzonych na sali gości, nauczycieli, rodziców i uczniów powitała dyrektor szkoły p. Teresa Pasowska.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wójt Gminy Łopuszno p. Irena Marcisz, członek zarządu powiatu w Kielcach p. Cezary Majcher, członek Rady Powiatu w Kielcach p. Krzysztof Soboń, przewodnicząca Rady Rodziców p. Elżbieta Karykowska,  proboszcz Parafii w Łopusznie ks. dziekan  Ireneusz Jakusik wraz z wikariuszami. Po przemówieniu pani dyrektor w imieniu uczniów głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, uczennica klasy IIIA LO, Weronika Kowalczyk, która podziękowała dyrekcji, rodzicom, wychowawcom, gronu pedagogicznemu i wszystkim gościom za zaszczycenie obecnością tego balu, życzliwość i okazaną pomoc. Następnie głos zabrali kolejno zaproszeni goście, którzy przede wszystkim życzyli uczniom zdania egzaminów maturalnych i zawodowych oraz  wspaniałej zabawy i niezapomnianego wieczoru.
Po przemówieniach nastąpiła chwila wyczekiwana przez wszystkich. Po słowach pani dyrektor „Poloneza czas zacząć”, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Zgodnie z tradycją szkolną każda klasa przygotowała inny układ tego tańca. Choreografię uczniowie opracowali we współpracy z nauczycielami: p. Justyną Ciszek, p. Karolem Soboniem, p. Łukaszem Urankiem. Następnie walca zatańczyli także zaproszeni goście oraz wychowawcy klas maturalnych: p. Halina Czeszek (IIIA), p. Beata Przepióra (IVD), p. Stanisław Iwanek (IVG). Na tym zakończyła się część oficjalna.
Kolejna, nieoficjalna część studniówki to zabawa trwająca do rana, pamiątkowe zdjęcia, nagrania. Oprawę muzyczną przygotowała Grupa Helion, zapewniając uczniom dobrą rozrywkę. Był to na pewno niezwykły wieczór, który uczniowie zapamiętają na długo.