kwiecień 2017

Dzienne Archiwa: 6 kwietnia 2017

W dniu 5.04.2017r. uczennice klasy II G o profilu fryzjerskim kolejny raz spotkały się z podopiecznymi Centrum Wspierania Rodziny ,,ZUśmiechem”w Józefinie.
Dziewczyny, wraz z p. Agatą Świebodą, zostały zaproszone na wielkanocne przedstawienie integracyjne pt.,,Bo takim sądem jak sądzicie i was osądzą”, przygotowane przez podopiecznych Centrum. Uczeń Damian Raczyński był odpowiedzialny za nagłośnienie i obsługę sprzętu muzycznego w czasie przedstawienia, natomiast dziewczyny zadbały o charakteryzację postaci głównej inscenizacji. Po występie wszyscy zasiedli do ,,wielkanocnego śniadania”.

W dniu 5 kwietnia br. uczniowie II klasy liceum, pod kierunkiem p. Danuty Rozpary oraz przy  współpracy  z p.Zdzisławą Zimną – pielęgniarką Ośrodka Zdrowia w Łopusznie, przeprowadzili akcję pod hasłem „Zdrowe Pierwszaki”.
Celem przedsięwzięcia było uświadomienie młodzieży, jak ważne jest regularne poddawanie się podstawowym badaniom profilaktycznym. Uczniowie klas pierwszych mogli skontrolować poziom cukru, ciśnienie, wzrok, temperaturę ciała oraz określić swoje BMI.  Wzięli również udział w pogadance na temat racjonalnego odżywiania.
Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodzieży oraz poparciem ze strony Dyrekcji i Rady Pedagogicznej.