W dniach 23-25 października kolejna grupa uczniów PZS w Łopusznie wraz z opiekunami: p. Magdaleną Kałużą, p. Agatą Świebodą, p. Anną Kozieł, p. Anną Szymkiewicz, p. Michałem Smolarczykiem i p. Łukaszem Urankiem wybrała się na wycieczkę do malowniczej Zawoi. Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu podziwiali wodospad Mosorne, drugiego dnia zdobyli szczyt Babiej Góry, zaś trzeci dzień upłynął na zwiedzaniu Wadowic – miejsca narodzin wybitnego Polaka i patrona naszego Liceum – Karola Wojtyły. Nie zabrakło także wieczornej dyskoteki w ośrodku ,,SILVER” oraz wspólnego, górskiego ogniska.
25 października 2023 r. Wiktor Sucharski, uczeń klasy II C Technikum transportu drogowego, otrzymał stypendium im. Andrzeja Radka. Jest to nagroda od 37 lat przyznawana przez Towarzystwo im. Stefana Żeromskiego działające przy Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach dla utalentowanej młodzieży pochodzących ze wsi, osad i niewielkich miasteczek województwa świętokrzyskiego, wykazującej się cechami osobowościowymi właściwymi dla Andrzeja Radka, literackiej postaci i bohatera „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego: zamiłowaniem do nauki, uporem i silną wolą w pokonywaniu przeszkód. Inicjatywę od lat wspiera m. in. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Uroczystość uświetnili Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Pani Renata Janik i Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik. Wiktor z dumą reprezentował naszą szkołę i udzielił wywiadu lokalnym mediom.
Gratulujemy Wiktorowi i wszystkim Laureatom, życząc kolejnych sukcesów i satysfakcji w dążeniu do wiedzy. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom.
26 października w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie zrealizowana została kolejna już lekcja w ramach projektu Mentalnie Równi ,,Lekcja wychowawcza ze zdrowiem psychicznym”. Temat dzisiejszych zajęć dotyczył mniej i bardziej znanych zaburzeń odżywiania mających podłoże psychiczne.
Podczas lekcji omawiane były przypadki zachorowań na takie choroby jak anoreksja, bulimia, ortoreksja, bigoreksja związane z zaburzeniami odżywiania. Omówione zostały ich przyczyny, skutki uboczne oraz sposoby zapobiegania im. Dzięki udziałowi w programie uczniowie mieli okazję do głębszego zrozumienia zaburzeń zdrowia psychicznego oraz zdobycia praktycznych narzędzi do wsparcia siebie i innych w trudnych momentach życia. Dyskusja, wykład i interaktywne zajęcia pomogły uczestnikom lepiej rozumieć zagadnienia, ale także własne emocje, odczucia, myśli oraz zachowania.