lipiec 2024

targizbroj2015Początek września to już tradycyjnie wizyta uczniów klasy mundurowej na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. W tym roku na XXIII tzw. Targi zbrojeniowe udała się klasa IIA realizująca innowacje pedagogiczną bezpieczeństwo wewnętrzne.

Naszych uczniów przywitały wozy bojowe, helikoptery, wyrzutnie rakietowe oraz drony ustawiono przed halami targowymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się śmigłowce: turecki TAI – T 129 ATAK, Tiger HAD Block 2, Caracal H225M i H145M, UH-60 Black Hawk i AH 64-Apache.
Poza śmigłowcami prawdziwą gratką była możliwość wejścia do środka czołgów w tym do niemieckiego Leoparda oraz naszego Twardego. Nasi uczniowie zapoznali się z najnowocześniejszym uzbrojeniem służb mundurowych od umundurowania po pistolety maszynowe, karabinki szturmowe i karabiny wyborowe kończąc na ręcznych wyrzutniach rakiet. Duża ilość symulatorów strzeleckich dawała możliwość treningu strzeleckiego. Jak co roku również polskie szkoły wojskowe zachęcała do dalszej nauki w swoich uczelniach.
Miłośnicy historii militarnej mogli również zobaczyć liczne eksponaty z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Sił Powietrznych z Dęblina czy Muzeum Wojsk Lądowych z Bydgoszczy oraz grup rekonstrukcyjnych.
Czas spędzony na kieleckich targach zbrojeniowych uczniom naszej szkoły pozwolił poszerzyć wiedzę i zdobyć nowe doświadczenia w nauce ukierunkowanej na bezpieczeństwo wewnętrzne naszego kraju.