lipiec 2024

policja2W ciągu ostatnich dni września czworo naszych licealistów z klasy II wspólnie z policjantami z Komendy Policji we Włoszczowie i Komisariatu Policji w Strawczynie realizowali projekt prewencyjno-edukacyjny pn. Licealiści uczą bezpiecznej drogi do szkoły.
Projekt ten powstał w ramach przedmiotów innowacji pedagogicznej „Bezpieczeństwo wewnętrzne” . Został on przygotowany i przeprowadzony przez uczniów klasy II A tj. Chajczyk Justynę, Karendał Małgorzatę, Stolarską Wiktorie, Krzyżanowskiego Kamila.

Głównym zadaniem projektu było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat bezpiecznego poruszania się po drodze najmłodszych uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Łopuszno a następnie w ramach spotkań w szkołach przeprowadzenie z nimi lekcji na ten temat.

Krótki czas przygotowania projektu pozwolił na jego szybką realizację w szkołach podstawowych jeszcze pod koniec września. W trakcie zorganizowanych lekcji mali uczniowie dowiedzieli się od naszych licealistów, jak bezpiecznie należy poruszać się po drodze gdy nie ma chodnika, gdzie i jak przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest używanie elementów odblaskowych nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych. Natomiast policjanci przypomnieli zasady korzystania z telefonów alarmowych. Poza zajęciami w szkole odbyły się również zajęcia praktyczne w okolicach szkół, gdzie pierwszoklasiści prezentowali nabyte umiejętności jak należy korzystać z przejść dla pieszych oraz bezpiecznie iść do i ze szkoły. Wsparciem dla licealistów w realizacji zajęć byli policjanci z KPP Włoszczowa i dzielnicowy z KP Strawczyn oraz maskotka policji świętokrzyskiej Koziołek Spoko. Każdy uczestnik lekcji otrzymał dyplom kolorowankę a szkoły w Dobrzeszowie i Gnieździskach pakiety edukacyjne „Droga i ja”. Zajęcia zrealizowano w następujących miejscowościach: Mieczyn, Dobrzeszów, Gnieździska, Grabownica i Sarbice. Opiekunem projektu był nauczyciel przedmiotów innowacji bezpieczeństwo wewnętrzne Pan Artur Szkot.