lipiec 2024

Wolontariusze z Lopuszna, Malogoszcza i Slupi KoneckiejDzięki wsparciu i uprzejmości Dyrekcji w jak zawsze gościnnych murach Pałacu odbyło się jedno z wdrożeń Szlachetnej Paczki. W tym roku ta, prowadzona przez Stowarzyszenie Wiosna inicjatywa odbędzie się już po raz XV.

Gospodarzem wdrożenia był członek Szkolnego Koła Wolontariatu a zarazem Lider Szlachetnej Paczki Rejonu Słupia Konecka Damian Przepióra. Za sprawy logistyki odpowiedzialna była szefowa SKW a jednocześnie Lider Szlachetnej Paczki Rejonu Łopuszno Karolina Krajewska-Brelska. We wdrożeniu uczestniczyli kandydaci na wolontariuszy z Gminy Łopuszno, Słupia Konecka i Małogoszcz. Celem szkolenia było przekazanie kandydatom na wolontariuszy wiedzy psychologicznej oraz umiejętności praktycznych potrzebnych do właściwego zrealizowania zadań związanych z udzieleniem mądrej pomocy potrzebującym rodzinom zgodnie ze standardami i zasadami Szlachetnej Paczki. Za sprawne i fachowe przeprowadzenie wdrożenia odpowiedzialni byli profesjonalni Trenerzy i Coachowie: Natalia Storzysz oraz Mariusz Brelski.