maj 2024

,,Bo coś w szaleństwach jest młodości,
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu.

Leopold Staff

Tegoroczny bal studniówkowy maturzystów Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie odbył się 27 stycznia. Blisko 150 maturzystów z sześciu klas wraz z osobami towarzyszącymi wspaniale bawiło się do białego rana w hotelu ,,Markiz”. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Dyrektor szkoły pani Agnieszki Prędoty-Gad, która powitała uczniów, wychowawców: p. Justynę Ciszek, p. Halinę Czeszek, p. Karolinę Krajewską-Brelską, p. Agnieszkę Chruściak, p. Agnieszkę Sikorę-Opyd i p. Agatę Świebodę, nauczycieli, rodziców i zaproszonych Gości: p. Tomasza Plebana – Wicestarostę Powiatu Kieleckiego, p. Krzysztofa Sobonia, p. Krzysztofa Smolarczyka i p. Łukasza Woźniaka – Radnych Powiatu Kieleckiego, p. Irenę Marcisz – Burmistrz Miasta i Gminy Łopuszno, ks. dziekana Karola Stacha – proboszcza tutejszej parafii oraz p. Katarzynę Dzwonek – Przewodniczącą Rady Rodziców PZS w Łopusznie.

W swoim przemówieniu Pani Dyrektor podziękowała Gościom za uświetnienie ich obecnością studniówki oraz życzliwą współpracę, zaangażowanie w szkolne sprawy i sprzyjanie nowym, podejmowanym działaniom. Wychowawcy i nauczyciele otrzymali słowa uznania za codzienny trud, pedagogiczny profesjonalizm, wspieranie wychowanków, dbałość o ich solidne wykształcenie i rozwój wewnętrzny. Rodzicom Pani Dyrektor podziękowała za profesjonalną organizację balu, wsparcie, życzliwość i zaufanie. W słowach skierowanych do bohaterów wieczoru – maturzystów – Pani Dyrektor podkreśliła, jak ważne są dziś radość, zabawa, ale jeszcze ważniejsza zbliżająca się matura i związana z dorosłym życiem odpowiedzialność.

Kolejnym punktem były wystąpienia zaproszonych Gości, którzy życzyli maturzystom udanej, niezapomnianej zabawy oraz pomyślności na egzaminach i dobrych wyborów. Nie zabrakło również przemówienia przedstawicieli klas maturalnych: Katarzyny Zimny i Konrada Sztandery, zakończonego złożeniem życzeń oraz podziękowań i wręczeniem kwiatów wychowawcom klas maturalnych.

Po oczekiwanych i zapisanych w tradycji polskich studniówek słowach Pani Dyrektor: ,,Poloneza czas zacząć!” młodzież zaprezentowała cztery przepiękne układy poloneza w rytm melodii Wojciecha Kilara. Była to jedna z najdłużej oczekiwanych, najpiękniejszych, najbardziej wzruszających i zapadających w pamięć chwil tego wieczoru.

Popularnością cieszyła się także specjalnie przygotowana dekoracja, na tle której uczniowie i nauczyciele chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Po sesji fotograficznej, kolacji i chwili odpoczynku, na parkiecie rozpoczęła się wspólna, szampańska zabawa do białego rana.

Piękne słowa Pani Dyrektor i Gości, wzruszający polonez, eleganckie, wieczorowe suknie oraz garnitury, wyjątkowe fryzury, czerwone podwiązki i szalona zabawa – wszystko to sprawiło, że ten niepowtarzalny wieczór na długo zapisze się w pamięci, a jego wspomnienia będą już zawsze towarzyszyły uczestnikom.

Dziękujemy Gościom za przybycie i skierowane słowa, Rodzicom i Uczniom za profesjonalną organizację studniówki oraz zaangażowanie i poświęcony czas.

Wszystkim Maturzystom zaś jeszcze raz dziękujemy za obecność, cudowną, stworzoną przez Was atmosferę, piękną zabawę i życzymy, aby symboliczne 100 dni dzielące Was od matury było czasem wytężonej, ale i owocnej pracy oraz przygotowań do egzaminów. Połamania piór!