SPORT
KALENDARZ
grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

,,Są takie noce od innych łaskawsze,
kiedy się wolno wygłupić,
wolno powtarzać ,,nigdy” i ,,zawsze”,
wolno słowami się upić.
Tylko nie wolno tej nocy pod różą
okraść, okłamać, oszukać,
bo się już będzie odtąd na próżno
bezsennej nocy tej szukać…”

A. Osiecka

Tegoroczny, długo oczekiwany bal studniówkowy maturzystów Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie rozpoczął się w zimowy wieczór, 28 stycznia, o godzinie 19:00. Ponad 100 maturzystów z pięciu klas wraz z osobami towarzyszącymi wspaniale bawiło się do białego rana w hotelu ,,Markiz”. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Dyrektor szkoły pani Agnieszki Prędoty-Gad, która powitała uczniów, wychowawców: p. Annę Szymkiewicz, p. Marzenę Satalecką, p. Renatę Gołuch, p. Elizę Derszniak i p. Ewelinę Graur, nauczycieli, rodziców i zaproszonych Gości: p. Cezarego Majchra – Starostę Powiatu Kieleckiego, p. Krzysztofa Sobonia i Krzysztofa Smolarczyka – Radnych Powiatu Kieleckiego,  p. Irenę Marcisz – Burmistrz Miasta i Gminy Łopuszno, ks. dziekana Karola Stacha – proboszcza tutejszej parafii oraz p. Mariusza Łuszczyńskiego – Przewodniczącego Rady Rodziców PZS w Łopusznie.

W swoim przemówieniu Pani Dyrektor podziękowała Gościom za uświetnienie ich obecnością studniówki oraz życzliwą współpracę, zaangażowanie w szkolne sprawy i sprzyjanie podejmowanym działaniom. Wychowawcy i nauczyciele otrzymali słowa uznania za pedagogiczny profesjonalizm, wspieranie wychowanków, dbałość o ich solidne wykształcenie i rozwój wewnętrzny. Rodzicom Pani Dyrektor podziękowała za profesjonalną organizację balu, wsparcie, życzliwość i zaufanie. Najbardziej wzruszające okazały się jednak słowa skierowane do bohaterów wieczoru – maturzystów. Pani Dyrektor podkreśliła, jak ważne są dziś radość, zabawa, odrobina beztroski, skierowała jednak przy tym swój apel do młodych ludzi, by w dorosłym, dojrzałym życiu byli wierni wartościom: dobru, pięknu, miłości, odpowiedzialności, które warunkują szczęście i poczucie spełnienia, budują tożsamość, są fundamentem relacji z innymi oraz decydują o blasku i pięknie natury ludzkiej.

Kolejnym punktem były wystąpienia zaproszonych Gości, którzy życzyli maturzystom udanej, niezapomnianej zabawy oraz pomyślności na egzaminach i dobrych wyborów. Nie zabrakło również przemówienia przedstawicieli klas maturalnych: Natalii Młyńczak i Daniela Brzezińskiego z klasy 4 L, zakończonego złożeniem życzeń oraz podziękowań i wręczeniem kwiatów wychowawcom klas maturalnych.

Po oczekiwanych i zapisanych w tradycji polskich studniówek słowach Pani Dyrektor: ,,Poloneza czas zacząć!” młodzież zaprezentowała cztery przepiękne układy poloneza w rytm melodii Wojciecha Kilara. Była to jedna z najpiękniejszych, najbardziej wzruszających i zapadających w pamięć chwil tego wieczoru.

Popularnością cieszyła się także specjalnie przygotowana dekoracja, na tle której uczniowie i nauczyciele chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Po sesji fotograficznej, kolacji i chwili odpoczynku, na parkiecie rozpoczęła się wspólna, szampańska zabawa do białego rana. Godny podkreślenia jest fakt, że DJ Maksymilian Garstka porwał do tańca wszystkich uczestników studniówki.

Piękne słowa Pani Dyrektor i Gości, wzruszający polonez, eleganckie, wieczorowe suknie oraz garnitury, wyjątkowe fryzury, czerwone podwiązki i szalona zabawa – wszystko to sprawiło, że ten niepowtarzalny wieczór na długo zapisze się w pamięci, a jego wspomnienia będą już zawsze towarzyszyły uczestnikom.

Wszystkim Maturzystom jeszcze raz dziękujemy za Waszą obecność, cudowną, stworzoną przez Was atmosferę, piękną zabawę i życzymy, aby symboliczne 100 dni dzielące Was od matury było czasem wytężonej, ale i owocnej pracy oraz przygotowań do egzaminów. Połamania piór!

Dodaj komentarz