SPORT
KALENDARZ
grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

,,Ponieważ żyli prawem wilka
Historia o nich głucho milczy
Pozostał po nich w białym śniegu
Żółtawy mocz i ślad ich wilczy”

Zbigniew Herbert  

W związku z przypadającym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych od dziesięciu lat organizowany jest ogólnopolski Bieg Tropem Wilczym. Udział w wydarzeniu wiąże się z przebiegnięciem różnych dystansów, choć najczęściej wybierana jest symboliczna odległość 1963 metrów oznaczająca rok śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka.

Nazwa odnosi się zaś do wiersza Zbigniewa Herberta ,,Wilki” poświęconego bohaterom polskiego podziemia antykomunistycznego. W tegorocznym Biegu Tropem Wilczym udział wzięła także społeczność PZS w Łopusznie. Nad przebiegiem i porządkiem wydarzenia czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Start i meta zawodów wyznaczone zostały przy budynku szkoły, a trasa obejmowała kilka ulic Łopuszna. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie pokonali symboliczną długość trasy, przez co spełnili cele wydarzenia: oddali hołd polskim patriotom, niezłomnym obrońcom ojczyzny, jednocześnie promując zdrowy styl życia oraz podkreślając znaczenie aktywności fizycznej i ruchu na świeżym powietrzu. Po zmaganiach wszyscy uczestnicy mogli posilić się zupą.

W Biegu Tropem Wilczym ważny jest także element rywalizacji. Najszybsi biegacze wśród uczennic i uczniów zostali nagrodzeni pamiątkowymi gadżetami związanymi z historią Żołnierzy Wyklętych: broszurami, książeczkami informacyjnymi oraz medalami.

Zwycięzcy Biegu Tropem Wilczym w kategorii dziewcząt:

I miejsce: Wiktoria Kowalczyk kl. II C

II miejsce: Maja Gołda kl. III G

III miejsce: Katarzyna Twardowska kl. II E

IV miejsce: Weronika Podsiadły kl. IV C

V miejsce: Natalia Młyńczak kl. IV L

VI miejsce: Olga Nakazniuk kl. II E

VII miejsce: Aleksandra Pawlik kl. IV B

Zwycięzcy Biegu Tropem Wilczym w kategorii chłopców:

I miejsce: Maciej Łuszczyński kl. II A

II miejsce: Piotr Czupryński kl. IV B

III miejsce: Maksymilian Koza kl. III C

IV miejsce: Szymon Szymkiewicz kl. IV B

V miejsce: Konrad Karliński kl. IV D

VI miejsce: Sebastian Sobczyk kl. II A

VII miejsce: Kacper Banaśkiewicz kl. IV B

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Nauczycielom i uczniom naszej szkoły dziękujemy za udział w Biegu, a lokalnym służbom porządkowym za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.  

Dodaj komentarz