SPORT
KALENDARZ
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sobota to dzień wolny od praktyk, dlatego grupa wraz z opiekunami udała się na zwiedzanie górskiej wioski o nazwie Stary Panteleimon. Miejscowość ta położona jest na wysokości 500 m. n.p.m. i jest zamieszkała jedynie przez 9 rodzin. Zapierający dech w piersiach widok na Zatokę Termajską zrobił wrażenie zarówno na praktykantach, jak i opiekunach. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką kultury greckiej, zażywając lokalnych specjałów. Przewodnik opowiedział młodzieży historię zabytkowego kościoła św. Panteleimona – patrona chorych i cierpiących. Uczniowie mogli podziwiać, jak wygląda tradycyjne greckie wesele.

Niedziela przywitała uczestników piękną pogodą, więc z samego rana praktykanci i opiekunowie wyruszyli w podróż na wyspę Skiatos. Po dwuipółgodzinnym rejsie uczniowie stanęli na lądzie w miasteczku o tej samej nazwie, gdzie mieli możliwość pospacerować urokliwymi uliczkami i podziwiać panoramę miasta. Po obiedzie praktykanci wyruszyli w dalszy rejs, tym razem na plażę Koukounaries Beach, aby móc zażyć kąpieli słonecznej oraz wodnej. Opalona i szczęśliwa młodzież późnym wieczorem wróciła do hotelu.

Dodaj komentarz