SPORT
KALENDARZ
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

29 maja 2023 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Imię kardynała Karola Wojtyły, nadane 8 czerwca 1999 r., nosi Liceum w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie.

Uroczystą akademię otwarła dyrektor szkoły pani Agnieszka Prędota-Gad, która nawiązała do 103. rocznicy urodzin Karola Wojtyły i 24 lat, które upłynęły od nadania szkole imienia tego Wielkiego Polaka. Następnie Pani Dyrektor powitała zaproszonych gości, wśród nich proboszcza parafii Łopuszno –  ks. dziekana Karola Stacha. W serdecznych słowach zwróciła się do grona nauczycielskiego i młodzieży, a szczególnie do absolwentów, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie koncertu jako soliści (Wiktoria Titkin, Kacper Noga).

Na tle pięknej dekoracji, wykonanej na fasadzie pałacu Dobieckich – dawnej siedziby szkoły – w otoczeniu wiosennej przyrody popłynęły słowa przypominające pontyfikat św. Jana Pawła II.
To była duchowa podróż przez główne nurty nauczania Patrona Szkoły, szczególnie te skierowane do młodzieży, ukazujące wartości,  nad którymi należy się zatrzymać w dzisiejszym pędzącym świecie. Refleksja nad sensem ludzkiego życia, obroną „swojego Westerplatte”, poszukiwaniem prawdy, dobra i piękna przeplatała się z chwytającymi za serce poetyckimi piosenkami.
Na zakończenie Pani Dyrektor serdecznie podziękowała za przygotowanie akademii nauczycielom: ks. N. Wawrzyniakowi, ks. K. Patrzałkowi, p. A. Świebodzie, p. J. Szczerek, p. D. Surmie.
Wierzymy, że nauczanie św. Jana Pawła II pozostaje żywe w sercach i umysłach naszych uczniów.  

Dodaj komentarz