SPORT
KALENDARZ
Maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
oferta edukacyjna

W dniu 14 kwietnia br. 15-osobowa grupa uczniów III klasy technikum hotelarskiego wróciła z 4 – tygodniowego pobytu w Hiszpanii, do którego przygotowywała się od początku stycznia, uczestnicząc w licznych zajęciach. Na dodatkowych lekcjach z języka angielskiego uczniowie mieli okazję poszerzyć zasób swojej wiedzy językowej, zwłaszcza w zakresie słownictwa zawodowego, jak również usprawnić komunikację w tym języku. Młodzi hotelarze uczestniczyli także w zajęciach z psychologiem oraz w warsztatach dotyczących kultury i języka hiszpańskiego.

Od 18 marca, w ramach projektu „Hotelarze z Łopuszna podbijają Europę”, młodzież odbywała staż na słonecznym wybrzeżu Costa del Sol w Maladze. Zgodnie ze swoim kierunkiem kształcenia uczestnicy projektu pracowali w najlepszych 4-gwiazdkowych hotelach, takich jak: Mariot AC Malaga Palacio, Astoria, Soho Bahia Malaga, Soho Los Naranjos, Tribuna, Soho Boutique. Praktykanci pracowali codziennie po 8 godzin przez 5 dni w tygodniu w różnych działach hotelowych: w restauracji, kuchni, dziale służby pięter. Samodzielnie dojeżdżali do pracy środkami transportu publicznego. Uczniowie zakwaterowani byli u rodzin hiszpańskich. Dzięki temu mogli nawiązać ciekawe znajomości, poznać kulturę śródziemnomorską oraz ćwiczyć umiejętności komunikacyjne w języku angielskim lub hiszpańskim.

Weekendy i niektóre popołudnia były wypełnione różnymi atrakcjami.

Pierwszego dnia pobytu młodzież  zwiedziła Malagę, twierdzę Alcazaba i zamek Giblarfaro. Podczas pierwszego weekendu uczniowie wyjechali  na wycieczkę do Sevillii, gdzie z przewodnikiem zwiedzili najważniejsze punkty turystyczne miasta, m.in. słynny Plac Hiszpański. W pozostałe wolne dni odwiedzili piękne zakątki Andaluzji, m.in. Rondę, Frigilianę, Torremolinos – przepiękny nadmorski kurort z niezwykłymi plażami, Nerje, gdzie znajduje się słynny Balkon Europy i niesamowite wielokilometrowe jaskinie.

Miesięczny pobyt w Hiszpanii był także okazją do licznych spotkań z kulturą, sztuką i historią, które z pewnością poszerzyły horyzonty naszych młodych podróżników. Uczniowie zwiedzili m. in. Museo Picasso, gromadzące wybitne dzieła słynnego artysty, Museo Carmen Thyssen, Museo Automovilistico de Malaga.

Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie stali się odważniejsi, otwarci i pewniejsi siebie. Część osób uwierzyła w swoje możliwości i umiejętności zarówno zawodowe, jak i językowe. Uczniowie z rozrzewnieniem wspominają pobyt w Maladze jako największą przygodę w ich dotychczasowym życiu. Miejmy nadzieję, że nowo zdobyte doświadczenia zawodowe pomogą im w przyszłej karierze zawodowej, a korzyści z obcowania z inną kulturą staną się bodźcem do poszukiwania własnej drogi życiowej.

 

                                                                                                     

 

 

Dodaj komentarz