SPORT
KALENDARZ
grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Korzystając z dnia wolnego od zajęć praktycznych grupa uczniów przebywająca na wyjeździe projektowym w Grecji, wzięła udział w wycieczce do jednego z najciekawszych miejsc kultury Grecji. Głównym punktem wyjazdu były Meteory. Są to masywy skalne z piaskowca i zlepieńca na północno zachodnim krańcu równiny tesalskiej w okolicy miasta Kalambaka.

Grupa udała się do miejsca w którym wykonywane są ikony, poznając tajniki powstawania ich, podziwiali piękną ceramikę. Ikony, które powstają w tym miejscu dotyczą nie tylko religii greckokatolickiej ale, również rzymskokatolickiej. Uczniowie obejrzeli m.in .ikony Matki Boskiej Częstochowskiej oraz Matki Boskiej Łaskawej. Meteory były scenerią dla jednego z filmów o przygodach Jamesa Bonda pt. „Tylko dla twoich oczu” oraz ,,Game of Thrones „. Monastyry (klasztory) z XVI w. pod wezwaniem Warmała (od imienia założyciela klasztoru ) położone są na 600 m.n.p.m. Monasyr, który dzisiaj zwiedzili uczniowie jest drugim co do wielkości klasztorem położonym na Meteorach. Młodzież zapoznała m.in z codziennymi czynnościami mnichów, planem dnia oraz miała możliwość obejrzenia wnętrza kaplicy zakonnej . Uczniowie zwiedzali piękno przyrody, obserwując dojrzewające owoce khaki. Dzisiejszy dzień obfitował w niezapomniane widoki oraz wrażenia duchowe miejmy nadzieję , że te krajobrazy zachowają się w ich pamięci na długi czas.🇬🇷🏺🇬🇷🇬🇷🏺🇬🇷🏺🇬🇷

Dodaj komentarz