SPORT
KALENDARZ
grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Postać patrona zobowiązuje, a szczególnie gdy jest nim święty Jan Paweł II. Miał  on szczególny stosunek do ludzi młodych, w których widział nadzieję Kościoła i świata. Stawiał przed nimi wielkie wymagania i szlachetne cele. Wypowiadał je na różne sposoby, a szczególne w spotkaniach z młodymi na Światowych Dniach Młodzieży.
Nasi uczniowie nie mają w pamięci spotkań z papieżem, ani wspomnień z jego wizyt w Polsce. Znaczna część z nich urodziła się po śmierci papieża. Tym większy obowiązek spoczywa na nas: dyrekcji,  wychowawcach, katechetach aby na nowo budować  wartości ukazywane przez patrona, które tak bardzo traci współczesny świat.
Rocznica urodzin papieża (18 maja) to czas,  od kiedy szczególnie przybliżamy uczniom postać naszego papieża i jego nauczanie. Uczniowie przygotowują  prace plastyczne, prezentacje multimedialne, piosenki poświęcone Janowi Pawłowi II.

PODSUMOWANIE KONKURSU WIEDZY NA TEMAT JANA PAWŁA II

Wymiernym sposobem sprawdzenia znajomości osoby patrona był dla uczniów „Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II”. Miał on na celu zachęcić uczestników do wnikliwszego poznania jego życia, działalności, zainspirowania się jego naukami, aby słowa „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”, stały się dla nich drogowskazem.
Konkurs odbył się 2 czerwca 2022r. Wzięło w nim udział 23przedstawicieli klas  z liceum i technikum. Uczestnicy napisali test, w którym musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat naszego patrona: lat jego dzieciństwa, młodości, okresu, kiedy był biskupem, kardynałem i w końcu papieżem.
9 czerwca2022r.w auli szkoły w obecności p. Dyrektor Grażyny Bekier, p. Dyrektora Cezariusza Najmrodzkiego, organizatorów oraz wszystkich osób biorących udział w konkursie, nastąpiło podsumowanie i ogłoszenie wyników.

Wśród uczestników wyłoniono sześciu laureatów:

I miejsce: Kacper Gładzik, kl I A

II miejsce: Szymon Szymkiewicz, kl III B

Dominika Nowak, kl. III C

III miejsce: Weronika Czeszek, kl . III C

Wiktoria Kuder, kl IIIB

Klaudia Stęplewska, kl III C

Przyznano też trzy wyróżnienia dla: Wiktorii Titkin kl. III B, Kamila Kuterskiego kl. I C. Martyny Spurek kl. III C.
Zarówno laureaci, jak i osoby wyróżnione otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez kapłanów pracujących w szkole: ks. Krzysztofa i ks. Nikodema oraz organizatorów konkursu p. J. Szczerek, p. W. Stachurę,  p. R. Butenko. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za udział i chęć zgłębiania wiedzy na temat naszego wielkiego Polaka słodkościami i drobnymi upominkami. Laureatom i wyróżnionym GRATULUJEMY!

Prosimy o posłuchanie piosenki „Strumieniu, leśny strumieniu…” nagranej przez uczennicę Julię Świercz z kl. IIIG pod kierunkiem p. A. Świebody. Utwór nawiązuje do dzieła literackiego Jana Pawła II „Tryptyk Rzymski” . https://we.tl/t-lr6zG9TqrR

„Żeby źródło odnaleźć trzeba iść ciągle w górę,
Iść ciągle w górę strumienia…”

Dodaj komentarz