SPORT
KALENDARZ
grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie, Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Centrum Rekreacji i Sportu w Strawczynie byli organizatorami Powiatowych Mistrzostw w lekkiej atletyce, które odbyły się 30 maja 2023 r. na terenie Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie. W zawodach wzięli udział uczniowie czterech szkół powiatu kieleckiego: z Łopuszna, Bodzentyna, Chęcin oraz Chmielnika. Nad przebiegiem i porządkiem imprezy czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Uczestników mistrzostw powitała pani Agnieszka Prędota-Gad – Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie oraz zaproszeni goście: pan Tomasz Pleban – Wicestarosta Kielecki, pan Tadeusz Tkaczyk – Wójt Gminy Strawczyn, pan Łukasz Woźniak –  Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie oraz Radny Powiatu Kieleckiego.

Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na dystansie 100 m dziewcząt i chłopców, 400 m dziewcząt i chłopców, 800 m dziewcząt, 1500 m chłopców, skok w dal dziewcząt i chłopców, pchnięcie kulą dziewcząt i chłopców oraz w biegach sztafetowych 4 x 100 m dziewcząt i chłopców oraz 4 x 400m dziewcząt i chłopców.
W klasyfikacji łącznej dziewcząt  I miejsce zajęła drużyna PZS w Bodzentynie, II miejsce PZS w Łopusznie, III miejsce PZS w Chęcinach, natomiast IV – PZS w Chmielniku.
Klasyfikacja  łączna chłopców przedstawia się następująco: I miejsce – PZS w Łopusznie, II miejsce – PZS Bodzentyn, III miejsce – PZS Chmielnik, IV miejsce – PZS Chęciny.

Klasyfikacja generalna:

I miejsce – PZS Łopuszno
II miejsce – PZS Bodzentyn
III miejsce – PZS Chmielnik
IV miejsce – PZS Chęciny

Zawodnicy otrzymali puchary, medale oraz dyplomy. Zawody upłynęły w atmosferze miłej i uczciwej rywalizacji. Wszystkim zawodnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Justyna Ciszek

Dodaj komentarz