28 kwietnia dla tegorocznych maturzystów zabrzmiał ostatni dzwonek. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 swoją obecnością zaszczycili: Starosta Kielecki Pan Mirosław Gębski, Burmistrz Miasta i Gminy Łopuszno Pani Irena Marcisz, Radni Powiatu Kieleckiego: Pan Krzysztof Soboń i Pan Łukasz Woźniak oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Mariusz Łuszczyński. Po krótkich przemowach skierowanych do młodzieży, Pani Dyrektor Agnieszka Prędota-Gad wraz z Panem Wicedyrektorem Zbigniewem Kuklą wręczyli najlepszym uczniom świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem, pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. Nie zabrakło także odznaczeń dla tych absolwentów, którzy podczas nauki w naszej szkole zdobywali osiągnięcia sportowe lub angażowali się w życie szkoły, na przykład przez aktywne działanie w szkolnym zespole wokalnym.

Reprezentanci każdej z pięciu klas maturalnych jako podziękowanie za trud wychowawczy i piękną pracę złożyli życzenia i wręczyli kwiaty Dyrekcji oraz Wychowawcom: Pani Annie Szymkiewicz, Pani Marzenie Sataleckiej, Pani Renacie Gołuch, Pani Elizie Derszniak i Pani Ewelinie Graur. Następnie odbyła się krótka część artystyczna i wystąpienie przedstawicieli abiturientów, którzy wyrazili wdzięczność za cztery lata nauki w PZS w Łopusznie oraz polecili młodszym rocznikom godnie reprezentować szkołę. Na koniec głos ponownie zabrała Pani Dyrektor, która skierowała do maturzystów wzruszające słowa podziękowania i zaapelowała, by przez życie nieśli przede wszystkim wartości takie jak miłość, szacunek i dobro.

Drodzy Maturzyści! Dziękujemy za Waszą obecność w naszej szkole; za wszystkie Wasze sukcesy, które napawały nas dumą; za Wasz entuzjazm, uśmiech i dobre słowo. Na stale zapisaliście się w historii szkoły, bo to Wy ją tworzycie. Wierzymy, że będziecie dobrze wspominać naukę w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie. Życzymy Wam wszelkiej pomyślności w dalszym życiu, realizacji Waszych marzeń i planów oraz połamania piór na egzaminach dojrzałości. Niech słowa Marka Skolarskiego staną się mottem nowego etapu Waszego życia: ,,Szczęśliwej drogi już czas/Mapę życia w sercu masz”.