SPORT
KALENDARZ
grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Nowe  doświadczenia zawodowe, wiele  umiejętności potrzebnych na dzisiejszym rynku  pracy oraz niezbędną wiedzę zdobędą  uczniowie z PZS Łopuszno podczas praktyk w Grecji  na które wyjechali w dniu 18.11.2018.  Będą mieli oni  również okazję poszerzyć horyzonty społeczno- kulturowe a wszystko będzie odbywało się  w jednym z najpiękniejszych regionów kraju- na Riwierze Olimpijskiej.
Przez trzy tygodnie młodzież będzie zdobywała zawodowe kompetencje pod okiem profesjonalistów w firmach zgodnie z ich kierunkami kształcenia. Tym samym uczniowie mieli okazję poznać nowe technologie, urządzenia  i instrumenty, co znacząco pogłębi ich zawodowe umiejętności. To będzie także świetna okazja do poszerzenia słownictwa zawodowego, zarówno w języku polskim jak i angielskim.
Zdobywając nowe kwalifikacje zagwarantują sobie większe szanse na znalezienie dobrej pracy w przyszłości. Praktyki w nowoczesnych greckich firmach umożliwią uczniom zapoznanie się z technologiami niedostępnymi jeszcze w Polsce. Jednocześnie te młode osoby nauczą się pracy zespołowej, nabiorą pewności siebie i staną się bardziej przedsiębiorcze.

 Wszystkie doświadczenia zawodowe znacząco wpłyną na mobilność na rynku pracy oraz spowodują, że młodzież szkolna z Łopuszna stanie się atrakcyjna  dla pracodawców.

 Umiejętności organizacyjne, analityczne, dobra znajomość języka angielskiego czy kreatywność to atuty, dzięki którym uczniowie z PZS  nie powinni mieć problemu ze znalezieniem dobrej pracy. Ich zawodowe kompetencje będą  potwierdzały europejskie certyfikaty Europass> Mobility, które umożliwiają podjęcie zatrudnienia również poza granicami kraju.

 Młodzież podczas wyjazdu zdobędzie jednak znacznie więcej wartości. Przebywając w regionie Riwiery Olimpijskiej będzie miała okazję poznać jej niezwykłe zabytki jak chociażby Meteory, ciekawe miejsca turystyczne, do których niewątpliwie należą wyspy Skiatos i Trikeri , Wąwóz Enipeaz, boskie źródło Zeusa, antyczne miasteczka Stary Pantaleimon i Litohoro,  kompleksy zamkowe w Platamonas i innych okolicznych miejscowościach.

 To wpłynie pozytywnie na świadomość otaczającego świata przez uczniów, na ich kreatywność, ciekawość, komunikatywność, otwartość a przede wszystkim na umiejętność podejmowania inicjatyw. Przebywanie w  wielokulturowym środowisku otworzy, młodym, ciekawym świata osobom, drogę do podejmowania kolejnych prób poszerzania horyzontów.  

 Uczestnicy praktyk w  Grecji szybko i sprawnie polepszą znajomość języka angielskiego zarówno w sferze zawodowej jak i w kontaktach interpersonalnych, zapoznają się z europejskim  rynkiem pracy, podniosą kompetencje zawodowe oraz międzykulturowe, dobrze  poznają inną kulturę i lepiej zrozumieją i zasady gospodarki rynkowej. To wszystko  spowoduje, że otworzą się przed nimi nowe perspektywy a oni sami  będą mogli powiedzieć  otwarcie, że będą  bardziej profesjonalni i będą mieć więcej możliwości.

Dodaj komentarz