SPORT
KALENDARZ
Maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
oferta edukacyjna

Na początku grudnia  uczniowie  PSZ wrócili z 4-tygodniowych praktyk, które realizowali w branży turystycznej w Hiszpanii w mieście Malaga. Przyszli hotelarze zdobywali umiejętności w hotelach trzy i cztero- gwiazdkowych . Podczas praktyk grupa 15 uczniów  pracowała w różnych działach hotelowych: w restauracji, w kuchni i w dziale służby pięter. Wszystko to było możliwe dzięki projektowi Erasmus+, z którego nasza szkoła dostała dofinansowanie.

Praktykanci pracowali codziennie 8 godzin przez 5 dni w tygodniu. Samodzielnie dojeżdżali do pracy środkami transportu publicznego. Bilety lokalne zostały zakupione ze środków projektu. Młodzież naszej szkoły zakwaterowana była u rodzin hiszpańskich. Była to okazja do nawiązania ciekawych znajomości i poznania kultury śródziemnomorskiej, a także zmuszała do komunikacji w języku angielskim lub w hiszpańskim.

Weekendy i niektóre popołudnia były zapełnione licznymi atrakcjami.   W pierwszy dzień pobytu, młodzież  zwiedziła miasto  Malaga  i miejsca ich praktyk. Podczas pierwszego weekendu uczniowie wyjechali  wycieczkę do Sevillii, gdzie z przewodnikiem zwiedzili najważniejsze punkty turystycznego miasta. W pozostałe wolne dni zwiedzali muzea Picasso, Carmen Thyssen, del MuseoRuso parki, miejsca odpoczynku, miejscowości Granada , Cordoba. Nie zabrakło czasu na odpoczynek wzdłuż morza i korzystanie z pięknej pogody.

Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie stali się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie. Część osób uwierzyło w swoje możliwości i umiejętności zarówno zawodowe jak i językowe. Grono z nich mówiło o przygodzie życia.

Po powrocie do Polski, uczniowie będą wypełniali Raporty Uczestników i obszerną dokumentację z praktyk. W pierwszych tygodniach nauki, po przeprowadzeniu rozmów z opiekunami, nauczycielami zawodu młodzież pozytywnie podsumowała praktyki zawodowe w Hiszpanii. Na podstawie dokumentacji uczniowie otrzymają na zakończenie projektu świadectwa wraz z wpisem o zrealizowanych praktykach zagranicznych.

Do wyjazdu przygotowuje się kolejna grupa15 uczniów wraz z opiekunem. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach z języka hiszpańskiego, angielskiego,  wsparcia kulturowego, zajęć motywująco-integrujących. Kolejny wyjazd już w połowie marca

Dodaj komentarz