SPORT
KALENDARZ
Maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
oferta edukacyjna

 W dniu 18.03.2018 po kilkumiesięcznych intensywnych przygotowaniach do wyjazdu, nadszedł długo wyczekiwany moment wyjazdu na praktyki zawodowe do Hiszpanii. Wyjazd na praktyki zagraniczne to efekt realizowanego przez szkołę projektu unijnego ERASMUS + „Hotelarze z Łopuszna zdobywają Europę” to projekt realizowany przez Powiatowy Zespół Szkół w ramach programu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”.

Grupa 15 uczniów z klasy trzeciej  Technikum Hotelarskiego w Powiatowym Zespole Szkół będzie odbywała miesięczne praktyki zawodowe. Miejscem pobytu praktykantów będzie turystyczne miasto Malaga  na południu kraju, w Andaluzji.  Dzieląca nasze regiony ogromna odległość  nie będzie uciążliwa, gdyż jej dużą część  uczniowie, wraz z opiekunem,  przebędą drogą lotniczą. Dla większości uczestników wyjazdu będzie  to pierwszy lot w życiu. Uczniowie będą zakwaterowani u rodzin hiszpańskich, co przyczyni się do zapoznania się z kulturą Hiszpanii i językiem hiszpańskim.

 Uczniowie uczestniczący w projekcie po rozmowie kwalifikacyjnej z pracodawcą będą odbywać staż w hotelach , gdzie będą wykorzystać swoją wiedzę teoretyczną. W czasie praktyk uczniowie poznają struktury organizacyjne hoteli, będą mieli okazję posługiwać się językiem obcym zawodowym, poznają wymagania stawiane pracownikom przez hiszpańskich pracodawców.  Będą doskonalić  swoje umiejętności praktyczne oraz nabędą niezbędne doświadczenia, które na pewno będą procentować w przyszłości. W czasie wolnym uczestniczyć będą w programie kulturowym, gdzie poznają kulturę i tradycję jak również rozwiną swoje umiejętności językowe.

Grupą opiekować się będzie Pani Beata Przepióra. Zapraszamy do oglądania fotorelacji na stronie naszej szkoły i na specjalnej grupie stworzonej na potrzeby projektu. https://www.facebook.com/groups/767345173451416/

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz