SPORT
KALENDARZ
grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

,,Nie obiecuję ci wiele…
Bo tyle co prawie nic…
Najwyżej wiosenną zieleń…
I pogodne dni…
Najwyżej uśmiech na twarzy…
I dłoń w potrzebie…
Nie obiecuję ci wiele…
Bo tylko po prostu siebie…”

B. Leśmian

Zgodnie z tradycją, w dniu walentynek, 14 lutego 2023 r., w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznie odbyło się VI Łopuszańskie Czytanie ,,Zakochani są wśród nas” zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Łopusznie. Główne cele wydarzenia to m.in. integracja środowiska lokalnego, uwrażliwienie młodzieży na wartości oraz kształtowanie estetyki poprzez kontakt z poezją. Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie reprezentowali pedagog szkolny pani Katarzyna Pniewska, nauczyciel języka polskiego pan Mirosław Kowalski oraz uczennice i uczniowie klasy III G.

Podczas spotkania zaproszeni goście czytali pochodzące z różnych epok wiersze poświęcone tematyce miłosnej. Nie zabrakło więc takich utworów, jak ,,Miłość od pierwszego wejrzenia” W. Szymborskiej czy ,,Jeśliś jest prawdą” M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Poetyckie słowa doskonale komponowały się z popularnymi piosenkami o miłości, które uczestnicy mogli usłyszeć między prezentacjami wierszy: ,,Kocham cię, kochanie moje” Maanamu czy ,,Odkryjemy miłość nieznaną” A. Majewskiej. Interesującym punktem wydarzenia  było także wystąpienie autorki z Secemina, pani Ewy Napory, która opowiedziała zebranym o swojej twórczości, a młodzież zachęciła do dzielenia się miłością oraz podejmowania różnych działań, których celem jest pomoc drugiemu człowiekowi. Montaż słowno-muzyczny bardzo spodobał się publiczności, a zaprezentowane teksty kultury wywołały refleksję o tajemnicy zaklętej w słowie ,,miłość”: różnorodności, bogactwie, pięknie i sile tego uczucia.

Dodaj komentarz