12 października 2022 r. uczniowie klas II C, III A  i  III C wraz z  opiekunami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Krakowa. Młodzież miała możliwość zapoznania się z historią Żydów krakowskich zwiedzając  zabytki przepięknego Kazimierza – filmowej dzielnicy Krakowa. Urokliwe miejsca tej części miasta przybliżył uczniom pan Artur Szkot. Spacer bulwarami nadwiślańskimi doprowadził uczniów do Smoczej Jamy, skąd był już krok do „serca” Krakowa, czyli Wawelu.

Zwiedzanie Katedry Wawelskiej, Kaplicy Zygmuntowskiej z Dzwonem Zygmunta oraz Krypty Wieszczów pozwoliło młodzieży poznać historię Krakowa. Odwiedzając Groby Królewskie na Wawelu, które znajdują się w kryptach pod katedrą, uczestnicy wycieczki zatrzymali się na chwilę przy grobie pary prezydenckiej. Chwilę odpoczynku zapewnił uczniom pobyt na rynku głównym, gdzie  zwiedzili Kościół Mariacki oraz Sukiennice, w których podziwiali pięknie wykonane ozdoby. Hejnał  wygrywany z wieży kościoła Mariackiego  był sygnałem do zakończenia wycieczki. Cel dydaktyczny i wychowawczy – zapoznanie z historią Krakowa oraz integracja zespołów klasowych – został osiągnięty.