SPORT
KALENDARZ
Maj 2021
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

W dniach 15 – 20 marca 2021r. obchodzony jest XXIX Tydzień Kultury Języka w województwie świętokrzyskim. Hasło tegorocznego Tygodnia brzmi:„Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury”. Główną ideą projektu jest stworzenie jak najliczniejszemu gronu odbiorców (szczególnie uczniom ze wszystkich poziomów edukacyjnych) możliwości uczestnictwa w ciekawych spotkaniach z językiem polskim poprzez konkursy, zabawy, turnieje, slamy, spotkania z autorytetami, warsztaty, wystawy, spektakle, wykłady, recitale i koncerty, prezentacje pasji i talentów.

Uczestnicy mogą wziąć udział w debacie naukowej (seminaria, wykłady, panele dyskusyjne) nad stanem współczesnego języka młodzieżowego i wpływem młodomowy na język ogólnopolski oraz na kulturę współczesną.
Uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w zajęciach online prowadzonych przez polonistów, takich jak: Poprawność językowa w slangu młodzieżowym,Neologizmy – nowe słowa w młodomowie, Te gorsze wyrazy. Pochodzenie oraz  rola wulgaryzmów w języku młodzieży, Język młodzieżowy jako odmiana współczesnej polszczyzny, Jak ewoluował język młodzieży, Zjawiska w języku młodzieży.
Zapraszamy do udziału w konkursie literackim Młodzieżowy szyfr.
Poniżej link do strony projektu, a tam m.in. wydarzenia, w których można wziąć udział

Dodaj komentarz