lipiec 2024

Trzecia odsłona ogólnopolskiej akcji ZMPD i Mercedes-Benz Trucks Polska: Actros Team. Ruszamy do szkół

Wizyta w Łopusznie, która miała miejsce 7 października 2022 roku, to kolejny etap wspólnej akcji ZMPD (Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych) oraz Mercedes-Benz Trucks Polska, której celem jest promowanie zawodu kierowcy.

Akcja ma na celu zachęcanie uczniów klas kształcących na kierunku kierowca-mechanik do tego, by po ukończeniu nauki siadali za kierownicą, a nie odchodzili do innych zawodów. Swoją obecnością zaszczycili nas pan Sławomir Jeneralski – doradca ZMPD, Adrian ,,Trucker Paker”-  influencer i zarazem kierowca ciężarówki oraz jeden z współorganizatorów spotkania, pan Krzysztof Soboń – delegat ZMPD z regionu świętokrzyskiego. Gości przywitała dyrektor szkoły – pani Agnieszka Prędota-Gad oraz zastępca dyrektora szkoły – pan Zbigniew Kukla.

Zaczynałem 15 lat temu, do dziś pamiętam swoją pierwszą trasę – powiedział Adrian „Trucker Paker” podczas spotkania z uczniami klas branżowych na kierunku kierowca-mechanik Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie. Przekonywał, że praca za kierownicą jest ciekawa i nie pozbawia możliwości rozwijania innych zainteresowań. On sam uprawia kulturystykę i sporty walki. – Zdarzało się, że fani obserwujący mnie w mediach społecznościowych przyjeżdżali na parking, na którym ,,kręciłem” pauzę, żeby poćwiczyć razem ze mną – mówił do przyszłych kierowców.

Uczniowie na początku głównie słuchali, unikając zadawania pytań, ale po jakimś czasie zamienili spotkanie w swobodną rozmowę. Interesowali się przede wszystkim najnowszą karierą sportową Adriana, czyli sportami walki. Chętnie oglądali też kabinę ciągnika siodłowego  Actrosa, którym Adrian przyjechał do Łopuszna.
Na koniec wydarzenia uczniowie otrzymali upominki, przygotowane przez ZMPD i firmę Mercedes-Benz Trucks Polska.