dsc_9159W dniach 28 – 29 grudnia 2016 roku 46 uczestników projektu „Rozszerzona matura- świadoma inwestycja w przyszłość” współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPOWŚ, wzięło udział w wyjeździe warsztatowym do Warszawy.W pierwszym dniu wycieczki uczniowie uczestniczyli w 8-godzinnym kursie „Coaching interpersonalny”, który odbył się w Staropolskiej Szkole Wyższej w Warszawie. Podczas szkolenia młodzież uczestnicząc w wielu ciekawych i bardzo różnorodnych ćwiczeniach poznawała swoje mocne i słabe strony, zastanawiała się nad odpowiedziami na pytania: „Co mnie motywuje, wzmacnia a co osłabia?; „Jak wzmacniać pewność siebie w poprzez dobrą komunikację z rówieśnikami?, „Jak poprawnie budować relacje z innymi ludźmi?, „Jak prawidłowo rozpoznawać własne uczucia”? Warsztaty zakończyły się wręczeniem beneficjentom projektu zaświadczeń.
Wieczorem uczestnicy wyjazdu spacerowali po Starym Mieście, które w świąteczno – zimowych dekoracjach nabrało szczególnego klimatu.
W kolejnym dniu wyjazdu uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Kopernik. Młodzież miała tam możliwość obserwowania ponad 400 różnorodnych eksponatów. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy wykonując doświadczenia w laboratorium biologicznym czy pracowni robotycznej.
W czasie wyjazdu uczniowie zapoznali się również z ofertą edukacyjną warszawskich wyższych uczelni – Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej. Podczas pobytu w stolicy beneficjenci projektu gościli w hotelu Atos.