marzec 2023

Dzienne Archiwa: 31 marca 2023

27 oraz 28 marca 2023 r. chętni uczniowie wzięli udział w konkursach przedmiotowych: ,,Mitologia grecka i rzymska” oraz ,,Życie i twórczość Adama Mickiewicza”. Koordynatorem wydarzenia był pan Mirosław Kowalski, natomiast organizatorem firma edukacyjna Olimp School w Łodzi. Dziękujemy młodzieży za udział w olimpiadach i życzymy sukcesów.

W dniu 22.03.2023 r. uczniowie klas: IV B i IV C Liceum Ogólnokształcącego, IV K, IV L i IV J Technikum oraz III H Branżowej Szkoły I stopnia uczestniczyli w spotkaniu pt. ,,Młodzież na rynku pracy, czyli jak kształtować drogę własnego sukcesu w życiu dorosłym”. Spotkanie poprowadziły pracownice Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach: Wicedyrektor PUP pani Marta Rojek i doradca zawodowy pani Ewa Piotrowska-Szpara. Zajęcia pozwoliły młodzieży poznanie instrumentów rynku pracy, wymagań stawianych kandydatom w procesach rekrutacyjnych i możliwości rozwoju własnej kariery zawodowej. Spotkanie przebiegło w atmosferze wymiany doświadczeń i wiedzy, które w przyszłości umożliwią naszym uczniom śmiałe spojrzenie w przyszłość po ukończeniu edukacji.

W dniu 24.03.2023 r. młodzież uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Spotkanie poprowadziły funkcjonariuszki Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I H i II H Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie kierowca mechanik, I C i III C Technikum Transportu Drogowego, a także uczniowie klas I A i III B Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjno-prawnym i III C i IV G Technikum.

30 marca 2023 r.  w Szkole Podstawowej w Łopusznie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie, po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych, reprezentowało sześcioro uczniów: Sebastian Dębski z klasy IVD, Krzysztof Zbróg z klasy IIIC, Kacper Basiak z klasy IF, Patrycja Kałuża, Daria Macikowska i Aleksandra Dudek z klasy IA. Zwycięzcą został Sebastian Dębski, który będzie reprezentował szkołę na etapie  powiatowym. Kolejne, równie wysokie miejsca po przeprowadzeniu dogrywek zajęli Krzysztof Zbróg oraz Patrycja Kałuża.