czerwiec 2023

Dzienne Archiwa: 2 czerwca 2023

Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie, Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Centrum Rekreacji i Sportu w Strawczynie byli organizatorami Powiatowych Mistrzostw w lekkiej atletyce, które odbyły się 30 maja 2023 r. na terenie Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie. W zawodach wzięli udział uczniowie czterech szkół powiatu kieleckiego: z Łopuszna, Bodzentyna, Chęcin oraz Chmielnika. Nad przebiegiem i porządkiem imprezy czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Uczestników mistrzostw powitała pani Agnieszka Prędota-Gad – Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie oraz zaproszeni goście: pan Tomasz Pleban – Wicestarosta Kielecki, pan Tadeusz Tkaczyk – Wójt Gminy Strawczyn, pan Łukasz Woźniak –  Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie oraz Radny Powiatu Kieleckiego.

Technikum w Powiatowym Zespole Szkół przystąpiło do realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” (Kierunek interwencji: 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do biblioteki szkolnych i pedagogicznych”.

Celem programu jest rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa. Wsparcie finansowe wynosi 15 000 zł. Część dofinansowania przeznaczona zostanie na zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, w szczególności książek historycznych, w tym książek o historii Polski XX w. oraz lektur szkolnych; część – na zakup elementów wyposażenia do biblioteki (utworzenie strefy czytania i relaksu).
W związku z powyższym uprzejmie proszę Uczniów Technikum, Nauczycieli oraz Rodziców o zgłaszanie /typowanie książek do zakupu do dnia 15 czerwca za pomocą usługi

Zaproponuj książkę:

Proszę podać tytuł książki